Аварія на «Рівнеазот»: кому належить підприємство і які ще були інциденти

Читать на русском

Ввечері 20 липня на підприємстві трапилася аварійна зупинка

Читать на русском
Аварія на «Рівнеазот»: кому належить підприємство і які ще були інциденти

Ввечері 20 липня на підприємстві трапилася аварійна зупинка

Ввечері, 20 липня, на території «Рівнеазот» сталася аварійна зупинка агрегату цеху з азотною кислотою. На підприємстві це назвали позаштатної ситуацією, що не завдала шкоди ні підприємству, ані людям. 

 

 

«Відбувся разовий викид нітрозних газів в незначній кількості на території заводу, - йдеться у повідомленні «Рівнеазот».- Наслідки надзвичайної ситуації повністю ліквідовані власними силами. Жертв і постраждалих немає. Загрози навколишньому середовищу та населенню немає».

За інформацією «Рівнеазот», підприємство працює в штатному режимі. Надзвичайна ситуація не вплинула на роботу і відвантаження продукції. Це ж підтвердив на своїй сторінці у ФБ голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій заявили,що витік усунули о 17:26.

«Згідно з проведеними вимірами лабораторією підприємства, хімічно-небезпечних речовин в повітрі не виявлено, загрози населенню та навколишньому середовищу немає, - сказано в повідомленні рятувальників. - Концентрація окису азоту в повітрі на території підприємства склала 0,5-0,8 мг / м3 при гранично допустимій концентрації - 1,5 мг / м3. Від ДСНС залучалося 15 рятувальників та 4 одиниці техніки».

 

 

 

Крім цього, вчора працівники «Рівненського обласного центру контролю та профілактики захворювань МОЗ України» та Рівненського обласного центру з гідрометеорології провели заміри повітря в прилеглих населених пунктах (с. Караєвичі, с. Городок, с. Обарів Рівненського району та мікрорайон Ювілейний в Рівному), і не виявили в повітрі перевищення небезпечних речовин .

 

Авария РовноАзот

За фактом аварії поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 статті 273 КК України (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або вибухонебезпечних цехах).

Якщо вина буде доведена, то покаранням можуть бути виправні роботи терміном до двох років або обмеження волі  до 3 років, або позбавленням волі терміном до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років.

Кому належить підприємство

За інформацією аналітичної платформи YouControl, приватне акціонерне товариство «РІВНЕАЗОТ» було зареєстровано в селі Городок Рівненської області, приблизно в 10 кілометрах від Рівного, більше 25 років тому.

Завод є одним з найбільших в Україні підприємств з виготовлення мінеральних добрив і азотовмісних сумішей.

Кінцевим бенефіціаром зареєстрований Дмитро Фірташ, який знаходиться під українськими санкціями з 24 червня 2021 року і 23 червня 2024 року.

Які були ще позаштатні ситуації

За даними «Рівнеазот», в червні 2018 року стічні води з вмістом механічних забруднень (обріза тканини, волокна, поліетилену, пластику), з двох напірних колекторів забили очисні споруди підприємства.

Також, в серпні 2010 року «Рівнеазот» повідомив,що зупинив виробництво через поломки елемента технологічного обладнання сепаратора газового конденсату цеху «Аміак-2». Значних пошкоджень і шкоди навколишньому середовищу внаслідок аварії не було, ніхто з персоналу не постраждав.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ірина Логуш

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.