"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Для оновлення законодавства необхідний політичний консенсус
У середу, 22 листопада, голова найбільшої фракції у Верховній раді України Слуга народу Давид Арахамія заявив про нові зміни у законі про мобілізацію та демобілізацію Сил оборони України. Робочі напрацювання законопроєкту депутати називають "матрицею". Новий акт можуть ухвалити до кінця 2023 року.
Про зміни у мобілізаційному законодавстві повідомив Давид Арахамія в ефірі телемарафону "Єдині новини". Наразі існує десять варіантів законопроєктів.
"Я думаю, ... десь у середині грудня, можливо, буде вже перше читання розглядатися. А до кінця року ми будемо намагатися його проголосувати", - заявив Арахамія.
Голова фракції сказав, що існує понад десять законопроєктів, які так чи інакше регулюють мобілізацію і демобілізацію. Він підкреслив, що парламентський комітет із національної безпеки намагається створити "матрицю мобілізації та матрицю демобілізації". Це означає, що усі наявні пропозиції зводять до таблиці, після чого законопроєкт буде зареєстровано у Парламенті.
Telegram oembed: https://t.me/u_now/119009
Він також сказав, що коли законопроєкт буде підготовлено до реєстрації, його мають підписати усі голови комітетів і лідери фракцій. Для оновлення цього законодавства необхідний певний консенсус.
Арахамія підкреслив, що депутати проведуть консультації з Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних сил України. Водночас народний депутат не захотів розкривати положення майбутнього законопроєкту, адже їх ще не сформулював профільний комітет.
"Коли буде умовний консенсус з цього питання, ми це будемо виносити в зал", - зазначив Арахамія.
За його словами, коли у комітеті буде сформульована якась редакція, тоді Слуга народу розкажуть деталі. Бо зараз це питання "дуже чутливе і ідея не завжди втілюється в законі".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.