Анекдот про щура та хом’яка: Гетманцев порівняв податки в США та Україні

Згідно з соціологічними опитуваннями, українці підприємці вважають діяльність Гетманцева шкідливою для економіки України

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев 7 лютого порівняв систему оподаткування в Україні, США та Аргентині та прийшов до висновку, що в Україні є великий резерв для подальшого підвищення різного роду стягеннь з громадян та бізнесу. 

Данило Гетманцев зауважив, що президент США Дональд Трамп оголосив про найбільше в історії зниження податків та перелічив платежі, які хоче скасувати очільник Білого Дому, з власними коментарями в дужках: 

  1. Відсутність податку на чайові (як в Україні, нема ж жодної людини, яка б сплатила цей податок, правда?)
  2. ⁠відсутність податку на соціальне забезпечення пенсіонерів (як в Україні)
  3. ⁠відсутність податку на оплату понаднормованих годин (як в Україні: нам би нормовані всі оподаткувати)
  4. ⁠поновлення податкових пільг Трампа (в тому числі для малого бізнесу, як в Україні). 
  5. ⁠скасування спеціальних податкових пільг для міліардерів- власників спортивних команд (як в Україні)
  6. ⁠закриття лазівки для пільг по кредитах (як в Україні)
  7. ⁠податкові пільги для проектів «зроблено в Америці» (як в Україні).

“Ще безперечно є прогресія від 10 до 37%, загальне декларування, а на заповнення декларацій середньостатистичний американець витрачає часу на рік більше, ніж на секс. Але так, США - це ліберальна демократія, а Україна зарегульована податкова тиранія. Важливо не переплутати. До речі, нещодавно про намір зменшити кількість податків в Аргентині повідомив відомий лібертаріанець Мілей. Вгадайте скільки загальнодержавних податків в Аргентині? 167. А вгадайте скільки у нас? Менше 10. В жодному разі не стверджую, що все добре. Точно погано в адмініструванні. Але, загалом все це нагадує анекдот про щура і хомʼяка, чи не так?” - написав Данило Гетманцев

Що думають українці про Данилу Гетманцева та його податкові ініціативи Данила Гетманцева

В Україні фізичні особи-підприємці у 2024 році найбільш позитивно ставляться до президента Володимира Зеленського. Водночас найбільш негативно, на їхню думку, на економіку впливає голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. 

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи “Соціополоіс”. Зазначається, що кожен третій підприємець протягом 2023-го року стикався з необгрунтованим обмеженням своєї діяльності.

Згідно з опитуванням, найбільш негативно вплив Гетманцева на економіку оцінюють 39,5% серед усіх опитаних і 57,2% серед тих, хто визначився з відповіддю. Різниця між позитивним і негативним ставленням до нього становить -46%. 

У 2023 році українські підприємці визначилися, до кого з політиків ставляться найгірше. Ним виявився голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Найбільшими перешкодами у своїй діяльності називають податкові перевірки та бюрократію.

Про це свідчать результати опитування, які провела дослідницька компанія “Соціополіс”. Воно тривало з 10 по 18 грудня 2023 року. Цільовою аудиторією були українці віком від 18 років, які станом на дату проведення опитування були зареєстровані як фізичні особи-підприємці (ФОП).

Різниця позитивного та негативного ставлення у ФОПів до Гетманцева становить -46,8%. Також негативно оцінюють в. о. Голови Державної митної служби України Сергія Звягінцева (-28,6%) та в. о. Голови Державної податкової служби України Тетяну Кірієнко (-20,5%). 

На думку ФОПів, серед представників державної влади країни найбільший реальний вплив на управління економікою України (не враховуючи президента) мають Прем'єр-міністр Денис Шмигаль і саме Гетманцев. Їх у відповіді на вказане запитання назвали відповідно 29,6% і 23,1% від усіх опитаних та відповідно 41,6% і 32,5% опитаних серед тих, хто визначився з відповіддю на вказане запитання. 

На запитання, хто з представників “економічного блоку” найбільш негативно впливає на малий і середній бізнес в Україні, найбільша кількість респондентів назвали Данила Гетманцева – 39,5% серед усіх опитаних і 57,2% серед тих, хто визначився з відповіддю. Далі у рейтингу – Шмигаль, якого назвали 11,2% серед усіх опитаних і 16,2% серед тих, хто визначився з відповіддю); в. о. Державної податкової служби України Тетяна Кірієнко (відповідно 10,7% і 15,5%) та в. о. Державної митної служби України Сергій Звягінцев (відповідно 9,3% і 13,5%). 

 Діяльність Данила Гетманцева нашкодила рейтингу президента 

За даними осіннього опитування від “Соціополіс”, діяльність Гетманцева найбільш негативно впливає на ставлення населення України до діючої влади і особисто до президента Володимира Зеленського. Всього 36,4% респондентів вважають, що Гетманцев зменшує рейтинг влади. На другому місці, після Гетманцева іде прем’єр-міністр Денис Шмигаль зі значно меншим "негативним впливом" - 13,6%.

При цьому, 31,7% респондентів вважають, що саме Данило Гетманцев має найбільший вплив на управління економікою України. А 43,9% вважають, що саме він на теперішній час має найбільший реальний вплив на управління податковою і митною сферами України. Показово, що навіть прем’єр Шмигаль тут на другому місці зі значно меншим відсотком 25,1%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube