Диктатор зупинив спроби міноборони рф помститися "вагнерівцям"
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин відновлює прихильність російського диктатора володимира путіна. Про це свідчить підкріплення сил "вагнерівців". До того ж зустріч нинішнього очільника росії з міністром оборони Китаю Лі Шанфу не посприяла розширенню співпраці.
Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики проаналізували стан відносин путіна та Пригожина, а також зустріч диктатора з міністром оборони Китаю.
Пригожин знову завоював прихильність путіна. Змінити думку очільника Кремля могла підштовхнути нездатність звичайних збройних сил виконати завдання, поставлені перед ними диктатором під час зимового наступу на Донбасі. Він також зупинив спроби міноборони рф помститися "вагнерівцям".
"Схоже, що сили "Вагнера" отримують підкріплення, боєприпаси й політичне визнання, що є різким відхиленням від попередніх спроб Кремля використати їх та Пригожина у Бахмуті принаймні з січня 2023 року", – наголошують аналітики.
Разом із групою "Вагнера" на фронті діють російські повітряно-десантні війська (ПДВ). Пригожину вдалося відновити постачання боєприпасів від міністерства оборони рф. Водночас держдума збирається розглянути поправки до закону про права ветеранів, які передбачають надання статусу ветерана найманцям приватних військових компаній і навіть волонтерам.
"Пригожин постійно виступав за визнання "вагнерівців" учасниками "сво" в Україні, і ухвалення цього законопроєкту означало б, що його становище у найближчому оточенні Кремля покращало. Ступінь довіри та прихильності Путіна до Пригожина незрозумілий, але цілком імовірно, що путін зупинив спроби міноборони рф помститися ПВК "Вагнер", відмовивши їй у підкріпленні та боєприпасах", – припустили аналітики.
Ексвагнерівець Олексій Савич розповів, що командування ПВК "Вагнер" віддало наказ вбити всіх мирних жителів міста Бахмут віком від 15 років, а його підрозділ убив 23 цивільних, 10 з яких були неозброєними підлітками. Савич розповів, що вбивав дітей у віці до 5 років.
"Описані звірства підкреслюють ряд останніх повідомлень про систематичне використання "Вагнером" жорстокості як методу ведення війни. Пригожин і командування ПВК "Вагнер" можуть активно заохочувати активну участь у звірствах, намагаючись створити соціальну згуртованість і репутацію в підрозділах Вагнера", — вважають аналітики.
На їхню думку, така "соціальна згуртованість" в майбутньому дасть про себе знати у росії, коли "вагнерівці" повернуться додому. Російському суспільству доведеться працювати, щоб впоратися зі стандартизованою жорстокістю, до якої звикли "вагнерівці".
"Інтерв’ю Gulagu.net із двома колишніми бійцями "Вагнера" дає цінну інформацію про структуру сил Вагнера та оперативні пріоритети. Розповідь про накази Пригожина вбивати мирних жителів в Соледарі на початку січня, додатково вказує на те, що Пригожин наполягав на швидкому захопленні населеного пункту і наказав своїм бійцям взяти його фактично за будь-яку ціну", — акцентують аналітики.
Зустріч путіна з міністром оборони Китаю Лі Шанфу не посприяла розширенню сфери російсько-китайської співпраці. Аналітики зазначають, що офіційні протоколи зустрічі обох сторін не містять жодних згадок про війну росії в Україні. До того ж речник МЗС Китаю Ван Веньбінь підтвердив намір Китаю сприяти мирним переговорам в Україні.
"Раніше ISW оцінювало, що путін не зміг забезпечити необмежене двостороннє партнерство з Китаєм під час візиту Сі Цзіньпіна до Москви, і ймовірно, що зустріч Лі Шанфу та Путіна не розширила сферу російсько-китайської співпраці", - пишуть аналітики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.