Поки діє воєнний стан, є можливість не сплачувати аліменти, проте це стосується далеко не всіх
Суди в Україні, враховуючи доходи батьків та інші важливі фактори, встановлюють розмір аліментів, необхідних для забезпечення потреб дітей. Воєнний стан, який продовжили в країні до 18 серпня, не є приводом для несплати грошей.
Про це йдеться у матеріалі "РБК-Україна". Якщо аліменти необхідно виплачувати для двох і більше дітей, суд встановлює єдину частку від заробітку, що стягується до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
У разі, якщо ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, сума залишається без змін. Однак батьківська угода, укладена з дозволу органу опіки та піклування, може призвести до скасування аліментів, забезпечуючи домовленість щодо самостійного утримання дитини.
Розмір аліментів на одну дитину становить одну чверть заробітку платника, на двох — одну третину, а на трьох і більше дітей — половину заробітку, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину.
Прожитковий мінімум цьогоріч складає:
У воєнний стан ніхто аліменти не скасовував. Навіть, якщо зобов'язаний їх виплачувати не має офіційного доходу. Однак можуть бути застосовані певні послаблення. Це стосується батьків, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
Сервіс "Безоплатна правова допомога" зазначає, що платники аліментів зобов'язані вчасно сплачувати платежі, якщо суд встановив такий обов'язок.
У випадку, якщо платник аліментів невчасно сплачує аліменти й має борг понад 3 місяців, проти нього можуть бути застосовані різні заходи впливу. Зокрема: арешт коштів на рахунках, примусове стягнення заборгованості, а також внесення його до Єдиного реєстру боржників.
Якщо борг за аліментами становить понад 4 місяців, то можуть застосовуватися більш жорсткі заходи впливу, такі як заборона на виїзд за межі України та заборона на керування транспортними засобами.
Крім того, за прострочення платежів по аліментах може бути застосована пеня у розмірі 1% від суми боргу за кожен день прострочення.
Верховна Рада прийняла законопроєкт, який вносить зміни щодо початку декретної відпустки для жінок. Згідно з документом, жінки отримають право розпочинати відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж це передбачалося раніше.
Законопроєкт пропонує надати можливість працюючим жінкам, якщо вони не мають медичних протипоказань, розпочинати декретну відпустку пізніше, ніж за 70 (або 90) днів до очікуваної дати пологів. За таких умов, післяпологова частина відпустки буде збільшена відповідно до затребуваної кількості днів, що були використані перед пологами.
Варто відзначити, що загальна тривалість декретної відпустки, передбачена законодавством, залишиться незмінною. Тобто, попри зміну дати початку відпустки, жінки все одно зможуть скористатися тим самим загальним строком відпустки, який передбачено законом.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, чи мають право на виплати ВПО діти переселенців, народжені після повномасштабного вторгнення. Крім того, повідомлялося, деякій українці у п'яти областях можуть отримати по 150 тисяч гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.