Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Україна підтримала пропозицію німецької сторони щодо організації роботи експертних груп радників лідерів країн - учасниць Нормандського формату для прискорення цього процесу
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак у п'ятницю, 13 листопада, взяв участь в робочій зустрічі політичних радників лідерів держав "Нормандської четвірки" у форматі відеоконференції.
Про це повідомили в прес-службі ОП,передає Інформатор .
План спільних кроків учасників Тристоронньої контактної групи з виконання Мінських домовленостей
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак акцентував увагу на необхідності активізації роботи Тристоронньої контактної групи. Він виступив за прийняття документа,який надав би поштовх Мінському переговорного формату.
"Документ називається"План спільних кроків учасників Тристоронньої контактної групи з виконання Мінських домовленостей".Ми розглядаємо цей документ як такий, що відноситься до імплементації Мінських домовленостей в роботі ТКГ. Він (документ - ред.) є результатом всіх важливих напрацювань як у нормандському форматі в минулому, так і в роботі ТКГ. Вважаю, що в разі знаходження взаєморозуміння цей план спільних кроків може дійсно стати основою великої дорожньої карти, яку ми можемо прийняти на рівні Нормандського формату", - заявив Єрмак.
Позиція Німеччини
Зовнішньополітичний радник канцлера ФРН Ян Гекер відзначив прогрес з українського боку, зокрема відкриття двох нових КПВВ у Луганській області.Канцлер ФРН закликав Росію вжити негайних заходів щодо відкриття пропуску з боку непідконтрольних українському урядові територій, які зараз блокують початок роботи цих КПВВ.
За його словами, необхідно забезпечити безперешкодний доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримання людей на тимчасово окупованих територіях Донбасу для прискорення процесу верифікації списків на взаємне звільнення утримуваних осіб.
Позиція Франції
Зовнішньополітичний радник Президента Франції Емманюель Бонн зазначив, що напрацювання єдиного документа дозволить сторонам досягти прогресу в переговорах у рамках Тристоронньої контактної групи.
"Російська сторона погодилася з необхідністю активізації роботи ТКГ. Поряд з розглядом плану спільних кроків учасників ТКГ з виконання Мінських домовленостей це вказує на можливість прискорення роботи групи в усіх напрямках, перш за все гуманітарному", - відзначають в ОП.
Загальне рішення із закінченням робочої зустрічі
Учасники зустрічі домовилися продовжити консультації з вироблення єдиної дорожньої карти на основі представленого Україною документа. Німеччина і Франція підтримали позицію України щодо напрацювання єдиного документа для ефективної роботи ТКГ.
Нагадаємо, відеоконференція радників лідерів держав «нормандського формату» відбулася 13 листопада.Основною темою переговорів стало пожвавлення роботи Тристоронньої контактної групи.
Також Інформатор писав, що українська сторона підготувала для Тристоронньої контактної групи «План спільних кроків» з пропозицією повного припинення конфлікту і демілітаризації окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року.