На яке майно претендує жінка, наразі не розголошують. Ця інформація стане відомою на попередньому засіданні, яке суддя Лариса Швець відклала на 16 травня
У Крижопільському районному суді Вінницької області у вівторок, 29 квітня, відбулося підготовче засідання щодо поділу майна сім'ї Порошенків. Адвокат експрезидента Ігор Головань пояснив, що дружина Петра Порошенка Марина через санкції, накладені на експрезидента, нібито не може розпоряджатися власним майном. А оскільки укласти договір про поділ майна через санкції неможливо, тому і триває суд, щоб все було в межах закону.
Про це повідомляє Суспільне. Наголошується, що справу розглядають у суді в Тульчинському районі на Вінниччині - за місцем реєстрації Петра Порошенка. Засідання розпочалося об 11 годині 29 квітня.
Марина Порошенко звернулася до суду 27 березня 2025 року з позовною заявою про поділ майна подружжя. Маються на увазі активи, вартість яких, відповідно до декларації, становить понад 17,1 мільярда гривень.
"Мова йде про те, що ось цей масив майна, який, так сталося, має подружжя Порошенків, за ним вже треба щось робити, якось ним розпоряджатися, якось ним управляти. А оця заборона вчиняти правочини (через накладені санкції на Порошенка - ред.), вона заважає Марині Анатоліївні, яка є теж власницею цих активів, управляти й розпоряджатися власним майном", - сказав адвокат Порошенка Ігор Головань.
З його слів, Петро Порошенко не заперечує, що є частка дружини й вона може нею розпоряджатися.
"Але укласти договір про поділ майна Петро Олексійович не має можливості, оскільки він не хотів би, зайвим чином, оцей формальний незаконний і санкційний указ порушувати. Відповідно, він не погодився укладати договір, але цілком погодився на те, щоб поділ майна відбувся у судовому порядку", - розповів адвокат Порошенка.
За його словами, поділ майна відбуватиметься відповідно до закону, все буде відкрито. Головань запевняє, що ніхто нічого не збирається приховувати.
"Я ще раз наголошу: стосовно Марини Порошенко жодних санкцій нема. Майно в них - спільне майно подружжя, це її майно, вона має право цим майном розпоряджатися, користуватися, управляти, робити все, що їй хочеться. Але цей санкційний указ, застосований до Петра Порошенка, незаконний, антиконституційний, він їй заважає", - сказав адвокат.
Ігор Головань сказав, що ця судова справа настільки проста, і право позивача отримати свою частку майна настільки очевидне, що немає потреби в тому, що Марина Порошенко з'являлася на судові засідання.
"Навіть Петро Олексійович написав заяву, щоб розглянути без його участі, наскільки ми зараз почули, Марина Анатоліївна написала таку ж заяву... Але, знову ж таки, тут все абсолютно законно, це абсолютно відповідає Конституції, стаття 41, це відповідає Європейській конвенції прав людини, стаття 1, протоколу 1, про те, що кожен має право володіти своїм майном".
Що ж до майна, на яке претендуватиме Марина Порошенко, Ігор Головань сказав, що у сім'ї досить великі активи, і про це всі знають. На яке ж претендуватиме жінка - стане відомо на судовому засіданні, яке буде відкрите. Суддя Лариса Швець відклала попереднє засідання на 16 травня.
Президент Володимир Зеленський указом від 12 лютого 2025 року ввів санкції РНБО проти колишнього президента Петра Порошенка. Санкції офіційно оприлюднені на сайті президента, а разом із ними довжелезний перелік заборон, яких тепер має дотримуватись Порошенко. Більшість з них стосуються його активів. Відтепер Порошенкові заборонено ними користуватися і розпоряджатися.
Повідомлялося, що Порошенко за кілька тижнів до введення санкцій проти нього вивів з України 1 мільярд 48 мільйонів гривень та ще 986 млн грн подарував невстановленій особі.
У березні 2025 року Національний банк України оштрафував АТ "Міжнародний інвестиційний банк", власником якого є Петро Порошенко, на 20,5 мільйонів гривень за порушення законодавства щодо відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.
За 2024 рік лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко разом з дружиною Мариною задекларував 4,6 млрд грн доходу. Це в 30 разів більше, ніж за рік до війни.