Цього дня 1961 року місто Сталіне перейменовано у Донецьк, а наступного року місто Станіслав перейменовано на Івано-Франківськ, а Станіславська область - на Івано-Франківську
9 листопада 2022 року - середа. Цього дня 33 роки тому почалося руйнування Берлінської стіни, а в 1995 році Македонія і Україна були прийняті до Ради Європи. Сьогодні – 259 день війни Росії проти України. До Нового року залишилось 52 дні. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.
Сьогодні в Україні — День української писемності та мови. Його відзначають з 1997 року у день вшанування пам’яті Нестора Літописця. Традиційно цього дня в Україні проводять Диктант національної єдності. Авторкою цьогорічного тексту є українська письменниця і режисерка Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка Ада Роговцева.
Також в Україні сьогодні відзначають Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Камбоджа сьогодні відзначає День незалежності (1953). Азербайджан — День державного прапора. Пакистан святкує День народження Мухаммада Ікбала. Німеччина, Австрія та Швейцарія відзначають День винахідників. А у Болівії сьогодні — День черепів.
Падіння Берлі́нського муру або Берлінської стіни (нім. Mauerfall), 9 листопада 1989 року стало поворотною подією у світовій історії, сталося падіння Берлінського муру як символа залізної завіси.
Це - комплекс споруд між двома частинами Берліна, зведений за наказом державного керівництва СРСР від 13 серпня 1961.
Проіснував до 9 листопада 1989, протягом понад 28 років його багато разів добудовували й розширювали, був найбільш укріпленою частиною «німецько-німецького» кордону, відокремлював Західний Берлін від Східного й навколишніх районів НДР. Мур був одним із найвідоміших символів Холодної війни та поділу Німеччини. Кількість убитих при спробі перетнути кордон у напрямку Західного Берліна оцінюють у 136—200 осіб.
Богда́н Теодор Нестор Лепкий, або Богдан Сильвестрович Лепкий, псевдонім Федір Кригулецький, Сент Брень, Петро Тихий, Нестор, Ярослав Марченко, Л. Богдан, Нестор Л., Онисим, Тойсам. Народився 4 листопада 1872 (або 9 листопада), хутір Кривеньке Гусятинського району (нині село в Чортківському районі Тернопільської області) — 21 липня 1941, м. Краків, Польща) — український педагог, прозаїк, поет, мистецтвознавець, літературознавець, критик, педагог,перекладач, історик літератури, видавець, публіцист, громадсько-культурний діяч, художник. Син Сильвестра Лепкого, брат Левка і Миколи Лепких, батько Лева Ростислава Лепкого.
Автор публіцистично-філософської та історичної прози (романів, повістей, оповідань), казок, збірок поетичних творів, спогадів.
1879 — Мілан Шуфлай, хорватський історик і політик.
1891 — Федір Ернст, український історик, мистецтвознавець, музеєзнавець.
1906 — Ярослав Лопатинський, український вчений-математик, академік НАН України.
1912 — Віктор Івченко, український кінорежисер.
1921 — Віктор Чукарін, український гімнаст, абсолютний чемпіон Олімпійських ігор 1952 і 1956 років.
1936 — Михайло Таль, радянський шахіст, 8-й чемпіон світу з шахів.
1948 — Віктор Матвієнко, футболіст «Динамо» (Київ).
1948 — Луїс Феліпе Сколарі, бразильський футболіст і тренер.
1974 — Алессандро Дель П'єро, італійський футболіст, чемпіон світу 2006.
Нагадаємо, 8 листопада можна було побачити останнє місячне затемнення цього року. Цей день вважають Всесвітнім днем урбаністики, а ще міжнародним днем КВК.
А ось погода в Україні у середу, 9 листопада, буде по-осінньому теплою та сонячною. За прогнозом - опадів не очікується. Проте синоптики попереджають про туман.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.