8-річна Мілана і 13-річний Паша: що не так з публічним романом дітей та чим це небезпечно

8-річна Мілана і 13-річний Паша: що не так з публічним романом дітей та чим це небезпечно

8-річна Мілана і 13-річний Паша: що не так з публічним романом дітей та чим це небезпечно

Вже декілька днів не вщухає скандал навколо публічного "роману" 8-річної моделі та блогерки Мілани та 13-річного блогера Паші. Все розпочалося з гнівних постів в соціальних мережах, які в підсумку привернули увагу омбудсмена та поліції.

Інформатор зібрав все, що відомо про ситуацію, а також звернувся за коментарями до юристів та психолога.

Хто такі Міла і Паша та що сталося

Мілана (Міла) - 8-річна блогерка і модель, в її соціальних мережах мільйони підписників, вона бере участь у фотосесіях, модних показах, знімається в рекламі. Про Павла відомо менше, але він також активно веде сторінки в соціальних мережах, де у нього в цілому більше 500 тисяч підписників.

Кілька місяців тому в своїх соціальних мережах діти оголосили про те, що вони зустрічаються. Після цього в профілях стали з'являтися романтичні публікації, на яких діти цілуються, лежать в ліжку в обнімку, дівчинка сидить у хлопчика на колінах і так далі.

Довгий час ажіотажу це не викликало, допоки 14 березня у Facebook не з'явився пост користувачки під ніком Gerda Weber. У ньому вона розповіла про ситуацію і привернула увагу до проблеми сексуалізації дітей за гроші. У коментарях до посту користувачі відмічали сторінки поліції, дитячого омбудсмена та інших служб.

У той же день публікації на тему дитячого роману стали з'являтися в соціальних мережах, на сторінках ЗМІ та на різних каналах.

Реакція на ситуацію

Через день після "пожежі" у соцмережах, на ситуацію відреагував уповноважений з прав дітей Микола Кулеба. Подібний контент він назвав аморальним і провокаційним, а також повідомив, що вже звернувся до поліції, кіберполіції та соціальних служб. Трохи пізніше стало відомо, що поліція вже викликала батьків для надання свідчень, за фактом відкрили кримінальне провадження за статтею 301.

Батьки блогерів ситуацію не коментують, але реакція з'явилася на сторінці самої Мілани.

"Люди думають, що ми разом тому, що нас змусили, на нас заробляють, це хайп. Вас шкода, ви не вірите в любов. Ви, не знаючи нас, придумуєте щось про нас. Не розуміючи, що саме ви ламаєте наші життя, а не наші батьки", - йдеться в повідомленні в акаунті дівчинки. Також вона додала, що 7 місяців тому з Павлом вони почали спілкуватися "заради хайпа", але пізніше прив'язалися один до одного.

Думка юристів

Юристи розійшлися в думках, чи понесе хтось відповідальність за ситуацію, що склалася. По-перше, чи можна назвати розбещенням контент в соціальних мережах - повинна встановити експертиза.

"Це, зрежисований батьками, публічний "роман" 8-річної дівчинки з Києва і 13-річного хлопчика. Дівчинка має мільйони підписників у різних соцмережах. Мільйони дітей хочуть так само стати "об'єктами збудження” для педофілів і заробляти на цьому гроші.

Звичайно, без експертизи в рамках кримінального провадження, ці фото не будемо називати розбещенням, яке здійснюють батьки по відношенню до дітей, тому що без експертизи - це лише особиста думка. У той же час, до експертизи може і не дійти, адже корупція не пропускає до кримінальної відповідальності людей з грошима", - розповіла на своїй сторінці юрист Ганна Маляр.

По-друге, дії самих дітей, зокрема хлопця, не можуть визначатися як сексуальні злочини, тому як він сам не є повнолітнім.

"Дії хлопця («роман» 13-річного Павла з 8-річної Міланою) не підпадають під визначення сексуальних злочинів. Раніше була відповідна стаття, яка передбачає кримінальну відповідальність за статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості. Але були внесені зміни до неї у зв'язку з ратифікацією Лансаротської конвенції. Тепер мова йде про те, що статеві стосунки між дітьми, які мають добровільний характер, не підпадають під кримінальну відповідальність. Якщо мова йде про дорослу людину, то там є певні моменти. Цей 13 річний хлопець відповідальності нести не буде", - розповіла на Громадському радіо адвокатка з Асоціації жінок-юристок "ЮрФем" Тамара Бугаєць.

Що говорить психолог

Психолог, психотерапевт Аліна Дейнека зазначила, що в цій ситуації більше хвилювання викликає саме дівчинка - в силу свого віку.

"У людини є природний період дорослішання, пубертатний період, коли вона досягає статевої зрілості. У дівчинки цей період характеризується наявністю місячних. Цей вік настає в середньому у 12 років, у кого-то раніше, у когось пізніше. До цього часу людина вважається дитиною, це значить, що ніякі події інтимного характеру в її житті відбуватися не повинні. Просто тому що зарано, це порушення природного розвитку, - розповіла вона. - Поки у дитини немає зубів, ми не даємо йому тверду їжу, адже вона не зможе її прожувати і переварити. Так само дитина психологічно не може переварити будь-які інтимні стосунки в такому віці. Це може мати наслідки в майбутньому".

За словами Аліни Дейнеки, ситуація може призвести до того, що у дівчинки зітруться межі дозволеного. Вона перестане розуміти, що з нею можна робити, а що ні, не усвідомлює, що її тіло - це тільки її справа:

"Зараз дорослий хлопчик торкається до неї, лежить з нею в ліжку, все це в об'єктивах камер, за підтримки батьків. І дівчинка не розуміє, наскільки це нормально. Відповідно вона може легко стати жертвою педофіла, тому що у неї не виробилося усвідомлення особистих кордонів".

Крім того, не можна виключати і психологічне насильство. Будь-які дії сексуального характеру (це не обов'язково саме статевий акт в класичному значенні) по відношенню до людини без її волі - це насильство.

"Дівчинка, навіть обіймаючись і лежачи в ліжку з хлопчиком добровільно, все одно може внутрішньо відчувати дискомфорт. Перебуваючи тривалий час у такому стані, людина може на все життя отримати неприйняття інтимних відносин як таких. Вона може почати боятися чоловіків або відчувати до них відразу. Тут є цілий спектр таких психологічних аспектів ", - додала психотерапевт.

Є і ще один аспект - це моральний тиск через публічність. Новина про відносини дітей розлетілася по всій країні, збираючи безліч негативних коментарів.

"Навіть дорослій людині неприємно читати таке на свою адресу. А уявіть, як на незміцнілу дитячу психіку навалюється такий великий потік негативу. Це може завдати непоправної шкоди психіці. Діти можуть стати закритими, можуть озлитися на світ, на батьків, впасти в депресію, наслідків може бути дуже багато. Крім того, діти можуть стати об'єктами глузувань і навіть булінгу з боку однолітків", - розповіла Аліна Дейнека.

Чому це погано і для інших

В цілому в соціальних мережах пари - близько 7 мільйонів передплатників, велика частина з них - такі ж діти.

Психолог впевнена, діти, які дивляться на такі фото та відео в соціальних мережах, починають думати, що відносини такого характеру в такому юному віці - це нормально:

"Тому батькам важливо наразі проговорити зі своїми дітьми, що ця ситуація не є нормальною, що так бути не повинно, що всьому є свій час, що ніхто не має права торкатися до твого тіла, якщо ти цього не хочеш.Щоб діти не втрачали ці орієнтири ".

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube