Відкритий воєнний напад росії на Україну, що почався в четвер, 24 лютого о 3:40
П'ятниця, 24 лютого 2023 року. В цей день, рівно рік тому, о 3:40 ранку путін оголосив про початок повномасштабної війни проти України, назвавши це “спецоперацією” з метою "демілітаризації і денацифікації України". Відразу після цього на Київ, Київську область, Івано-Франківськ, Львів, Запоріжжя, Луцьк, Миргород та Ніжин, а також в низку інших українських міст прилетіли перші ворожі ракети. Детальніше про події цього дня – читайте в матеріалі від Інформатор.
Російські війська почали групуватися біля кордонів з Україною ще з весни 2021 року. Розвідка США та Британії попереджали, що путін планує вторгнення, про це свідчили 150 тисяч росіян, що вже чекали "свого виходу". Все почалося з обстрілів прикордонників, атак на більш ніж 40 об'єктів військової інфраструктури майже всіх регіонів України та з руху танкових колон.
"Вторгнення почалося. Щойно були удари ракет по центрах воєнного управління, аеродромам, військовим складам в Харкові, Києві та Дніпрі. Йдуть артилерійські обстріли кордонів", - написав у фейсбуці радник глави МВС України Антон Геращенко.
Харківщина стала одним із перших регіонів, які постраждали від російської атаки. Цього дня в Чугуєві снаряд прилетів в багатоповерхівку. Від вибуху загинув неповнолітній хлопчик. Є поранені. Рятувальники евакуювали з охопленого вогнем будинку 15 його мешканців. Серед них й вчителька Олена Курило, чиї фотографії бачили ледь не у всьому світі.
За перший день війни росіяни випустили по Україні 169 ракет. Вбили 57 людей та поранили 169. Удари накрили всю територію України – критичну та цивільну інфраструктуру. В цей же день росіяни ввійшли в Суми, захопили Чорнобильську атомну електростанцію, частину Херсонської області та острів Зміїний у Чорному морі.
За даними українського Генштабу, за перші 19 годин повномасштабного вторгнення окупанти втратили більше ніж 30 танків, 130 бойових броньованих машин (ББМ), 5 літаків та 800 людей особового складу. За перший день війни в полон здалися двоє військовослужбовців мотострілкового полку та розвідувальний взвод 74 мотострілкової бригади росії.
1824 — уряд Її Величності королеви Великої Британії оголосив війну Бірмі — країна на південному сході Азії, що межує на заході з Бангладеш, на північному заході з Індією, на північному сході з Китаєм.
1881 — розпочалось спорудження Панамського каналу — судноплавний канал, що сполучає Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем і Атлантичним океаном.
1887 — Париж і Брюссель стали першими столицями держав, які були об'єднані телефонним зв'язком.
1918 — проголошена незалежність Естонії.
1919 — уряди України і Польщі підписують угоду про перемир'я.
1991 — війна в Перській затоці: багатонаціональні війська, на чолі з НАТО розпочали наземний наступ в Іраку і Кувейті. Після шести тижнів інтенсивних бомбардувань іракської території, міжнародні війська держав антиіракської коаліції розпочали наземні бойові дії на території самого Іраку та захопленого ним Кувейту і за чотири дні здобули перемогу.
2008 — Фідель Кастро офіційно подав у відставку з поста голови уряду Куби.
2011 — київське «Динамо» у себе вдома, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського, перемогло «Бешикташ» з рахунком 4:0, цим самим пройшовши до 1/8 фіналу Ліга Європи УЄФА.
1500 — Карл V Габсбург — король Німеччини, найвизначніший політик XVI століття — останній монарх, проголошений римським імператором.
1787 — Вільгельм Карл Грімм, німецький письменник, казкар, молодший брат Якоба Грімма ("Кіт у чоботях", "Бременські музиканти", "Білосніжка і сім гномів", "Спляча красуня
1842 — Юліан Романчук, відомий педагог, громадський і політичний діяч, віцепрезидент парламенту Австро-Угорщини.
1897 — В'ячеслав Левандовський, український художник, аніматор, один з засновників української анімації.
1955 — Стів Джобс, американський підприємець і винахідник, співзасновник та генеральний директор Apple Inc.
Нагадаємо, в ніч з 23 на 24 лютого українці могли спостерігати унікальне астрономічне явище, яке називають "парадом планет".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.