100 днів повномасштабної війни: підсумки для України та росії

Санкції та економічний крах росії

100 днів повномасштабної війни: підсумки для України та росії

Минуло рівно 100 днів з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України або, говорячи мовою російської пропаганди, з того дня, як розпочалася спеціальна операція з взяття Києва за 3 дні. За цей час армія росії встигла показати всьому світові своє справжнє обличчя: обличчя вбивць, ґвалтівників та грабіжників. 

Інформатор підбиває проміжні короткі підсумки 100 днів повномасштабної війни біля нашої держави. 

Втрати супротивника

За більш ніж 3 місяці російська армія втратила майже 31 тисячу осіб особового складу. Ймовірно, за мірками кремля, який у 21 столітті звик воювати за лекалами 19 століття, це не такі вже й великі втрати. Але задля справедливості зазначимо, що втрачати по 10 тисяч бійців щомісяця в рамках так званої «спеціальної операції» досить болісно навіть для колись «другої армії світу». Крім втрат у живій силі, армія агресора втрачає і зброю, і бойову техніку. За даними Генерального штабу України, станом на 3 червня Збройні сили України вже знищили понад 9 тисяч одиниць бойової техніки російської федерації. 

 

100 днів повномасштабної війни: підсумки для України та росії 1

Звичайно, ніхто не може сказати, на скільки днів, місяців або років у росії залишилося військових запасів, які дісталися агресору у спадок від Радянського Союзу, але, з упевненістю можна зазначити, що ці запаси все одно не безмежні і рано чи пізно вичерпаються. Але те, що росія планомірно знищує Україну як державу вже в жодної розсудливої ​​людини не викликає сумнівів. Якщо спочатку маячня про «денацифікацію» та «демілітаризацію» України лунала з вуст російських пропагандистів чи не щодня, на четвертому місяці повномасштабної війни ситуація трохи змінилася. Росія все ще просуває безглузді тези, ось тільки зараз основне завдання агресора - приховати від місцевого населення масштаби втрат з боку рф. 

Важливо зазначити, що ніхто не намагається порівнювати втрати росії з втратами України. Перша і, мабуть, найголовніша причина цього – українська армія ні на кого не нападала і цілком природно, що кожна втрата для України є невідновною.  

Насильно «звільнені» окуповані території 

Ще у лютому карта бойових дій на території України виглядала не просто гнітюче, а майже катастрофічно. І питання не в тому, що Україна не вірила у свої збройні сили, ніхто, навіть з тих, хто воював за територіальну цілісність та незалежність держави починаючи з 2014 року, не очікував такої люті від супротивника у 2022-му. Не йшлося про ведення бойових дій як таких, це було і залишається геноцидом українського народу, який влаштувала росія у нашій країні. 

«Зрештою, російські збройні сили перевершували українські приблизно вдесятеро. Москва мала подвійну перевагу перед Києвом у сухопутних військах; у ядерної держави було вдесятеро більше літаків і вп'ятеро більше бойових броньованих машин», - пише CNN

Незважаючи на несприятливу для України розстановку сил, наприкінці березня українські військовослужбовці вигнали російську орду з території Київської, Чернігівської та Сумської області. Тоді російські військові заявили, що переключили увагу на захоплення східного Донбасу. По суті, зараз російські загарбники, нехай і тимчасово, але контролюють частину території України, яка простягається від Харківської області (невелика частина територій регіону), далі по східній частині країни через утримувані сепаратистами міста Донецьк і Луганськ доходить на захід до Херсону, утворюючи сухопутний міст, сполучаючий півострів Крим з Донбасом.

 

100 днів повномасштабної війни: підсумки для України та росії 2

Наразі найзапекліші бої ведуться саме на Донбасі, де план путіна на швидку переможну війну провалився. Зараз українські війська поступилися більшою частиною Сєвєродонецька. Багатьом це може здатися програшем української армії, але закордонні військові аналітики кажуть, що таким чином українські сили позбавляться затяжної та, ймовірно, програшної облоги.

«Київ міг виділити більше резервів та ресурсів для захисту Сєвєродонецька, і його нездатність зробити це викликала критику. Як рішення не виділяти більше ресурсів для порятунку Сєвєродонецька, так і рішення піти з нього були стратегічно розумними, хоч і болючими. Україна повинна економити свої ресурси і зосередитися на поверненні критичної території, а не на захист території, контроль над якою не визначатиме результат війни», — йдеться у нещодавньому аналізі Інституту вивчення війни, який базується в США.

Тим більше, що українська сторона досить непогано поінформована про плани путіна щодо подальшого ведення війни в Україні. Офіційний представник Міноборони України Олександр Мотузяник заявив, що російські сили зараз перегруповуються для початку наступу у напрямку Слов'янська, стратегічного міста, яке може стати центром наступної битви.

Санкції та економічний крах росії

Буквально кілька днів тому Європейський союз погодив довгоочікуваний шостий пакет санкцій, який передбачає російське нафтове ембарго. 

 

100 днів повномасштабної війни: підсумки для України та росії 3

«Євросоюз прийшов до того, щоб запровадити нафтове ембарго, але за винятком труби. Тобто санкції стосуються лише труби морем. Такого компромісу дійшли, щоб Угорщина не блокувала рестрикції. Треба розуміти, що нафта для росії приносить набагато більше грошей, ніж газ. Нафта – 150 млрд. доларів на рік, а газ 50 млрд. доларів на рік. І росія залишиться без основного джерела доходів для армії та бюджету», - сказав економіст Сергій Фурса. 

По суті повільно, але впевнено економіка росії йде слідом за російським кораблем, і вже скоро на росіян чекає повне безробіття та злидні. Принаймні так прогнозують експерти. Та й Міністерство фінансів США сприяє економічному краху агресора. 25 травня було анульовано ліцензію, яка дозволяла росії обслуговувати зовнішній борг.  

Але крім урядових санкцій є ще й інші рестрикції для агресора. Після нападу росії на територію незалежної України багато компаній залишили ринок рф. Але питання це досить складне і слизьке, тому що залишатися спонсорувати рф і при цьому нести іміджеві втрати відмовилися більше 1000 міжнародних компаній, але за фактом частина з цих компаній нехай і частково, але зберегла присутність у росії, а частина продовжила працювати, як ні в чому не бувало. 

Проте, за підрахунками аналітиків, безробіття в росії до кінця року досягне рекордного рівня і за останні 12 років складе 9%. У зоні ризику близько 2 млн. робочих місць. 

За останніми даними ООН, 6,8 мільйона українців залишили країну, зареєстровано таку саму кількість внутрішньо переміщених осіб. Наразі, коли епіцентр війни знаходиться на сході, деякі люди повертаються. З 10 травня з Польщі в Україну щодня переїжджає більше людей, ніж рухається у зворотному напрямку.

Раніше Інформатор про місяць повномасштабної війни: підсумки для України та росії

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube