Звірства окупантів: СБУ ідентифікувала військових рф, які ґвалтували жінок і катували полонених на Донеччині

Читать на русском

Нові воєнні злочини російської армії СБУ викрила завдяки перехопленим розмовам окупантів

Читать на русском
СБУ викрила групу російській військових, які вчиняли звірства над українцями
Окупанти катують полонених українців

Нові воєнні злочини російської армії СБУ викрила завдяки перехопленим розмовам окупантів

Силовикам СБУ вдалося ідентифікувати чергову групу російських військовослужбовців, які знущалися з українців у Донецькій області. Окупанти ґвалтували жінок та катували українських військовополонених та цивільних.

Як повідомили в СБУ, звірства росіян вдалося зафіксували завдяки перехопленням. Зокрема у ході інтерв'ю пропагандистці з Башкоторстану Гезель Кудашевій. 

Про нелюдське поводження окупантів на Донеччині стало відомо під час одного із таких інтерв'ю. Силовики встановили, що йдеться про російського військовослужбовця з позивним "Рафаель" який несе службу у 3-му батальйоні імені Марата Сафіна. Це - 7-а рота, 36-й полк 25-ї армії зс рф, військова частина 12274. 

Загарбник у подробицях описував те, що вчиняли російські військові з цивільним населенням, як ґвалтували жінок, Причому ґвалтування були групові. Окупант запевняв пропагандистку, що командування рф не помічає таких випадків. Також рашист розповідав про подробиці катувань та зґвалтувань військовополонених, але пропагандистка його спинила, вочевидь через страшні подробиці. 

Пропагандистка з Башкоторстану публікує свої "інтерв'ю" у місцевій газеті, а також у забороненій соцмережі "Вконтакте". При цьому звірства окупантів представлені, як подвиги.

За фактом насильства СБУ відкрила кримінальне провадження. Всі злочини окупантів задокументовані. Ідентифікація продовжується.

Страта українських полонених 2 грудня

Група Deep State переконана, що кадри жорстокої страти військовополонених зняті з дрона у районі села Степове на Авдіївському напрямку. Зараз цю ділянку фронту штурмують російські війська. Згодом справжність відео підтвердив й Статком ЗСУ.

За фактом порушення законів і звичаїв ведення війни, а також за фактом убивства Офіс Генпрокурора відкрив кримінальне провадження. Як наголосили прокурори, розстріл беззбройних військовополонених є важким міжнародним злочином, оскільки порушує умови Женевської конвенції.

Третя Женевська конвенція про поводження з військовополоненими, яка є частиною міжнародного гуманітарного права, забороняє вбивство, катування, жорстоке поводження або покарання військовополонених. Військовополонені мають право на повагу до їхньої особи та честі, і вони не можуть бути піддані будь-яким актам насильства чи залякування.

Стаття 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими прямо забороняє вбивство військовополонених. Смерть полонених - жорстокий злочин.

"Будь-який незаконний акт чи бездіяльність з боку держави, що тримає в полоні, які спричиняють смерть або створюють серйозну загрозу здоров'ю військовополоненого, що перебуває під її охороною, забороняються та будуть розглядатись як серйозне порушення цієї Конвенції. Зокрема, жодного військовополоненого не можна піддавати фізичному каліченню або медичним чи науковим експериментам будь-якого характеру, які не обґрунтовані потребою в проведенні медичного, стоматологічного або стаціонарного лікування військовополоненого та не здійснюються в його інтересах", - сказано у ній. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.