Сили оборони побили місячний рекорд по ліквідації реактивних систем залпового вогню окупантів
Сили оборони України у серпні встановили новий місячний рекорд зі знищення російських реактивних систем залпового вогню. Раніше українські дрони вже уразили одну з найдорожчих РСЗВ окупантів "Торнадо-С" вартістю понад 15 мільйонів доларів. Ворог активно втрачав техніку різних типів - від північнокорейських установок до радянських "Градів" і "Ураганів".
Про це повідомив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Аналітик заявив, що у серпні росіяни масово втрачали не лише сучасні зразки озброєння, а й техніку, яка раніше майже зникала з поля бою. Своєю думкою Коваленко поділився у Telegram-каналі.
"І справді, цього місяця непогано пішли у розхід не лише реактивні гомункулуси, наприклад північнокорейські Type-75, встановлювані на різні типи шасі, а й досить кучно відпрацювали по БМ-21 "Град" і навіть БМ-27 "Ураган", які певний час взагалі зникли з поля бою", - написав військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

За словами аналітика, рекорд у категорії РСЗВ назрівав уже не перший місяць і нарешті стався. Він підкреслив, що на цей показник вплинуло масштабування застосування українських дронів середньої дальності, які здатні діставати системи з дальністю ведення вогню понад 20 кілометрів.
"Безумовно, на цей показник вплинуло і масштабування застосування middle-strike дронів, які дотягуються до систем із дальністю ведення вогню 20 км+. Здавалося б, тільки росіяни адаптувалися - і знову", - написав Коваленко у своєму Telegram-каналі.
Протягом минулої доби російська армія втратила в Україні орієнтовно 1400 військових убитими та пораненими. Також Сили оборони знищили або пошкодили танк, сім бойових броньованих машин, 59 артилерійських систем, дві реактивні системи залпового вогню та один засіб протиповітряної оборони. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ у ранковому зведенні 30 серпня.
Українські захисники також знешкодили 1963 безпілотники оперативно-тактичного рівня, шість наземних роботизованих комплексів, 394 одиниці автомобільної техніки й автоцистерн, а також шість одиниць спеціальної техніки.
За оцінкою Генштабу, від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року сумарні бойові втрати Росії становлять близько 1 486 600 військових. Водночас армія РФ втратила 12 311 танків, 25 248 бойових броньованих машин, 48 833 артилерійські системи, 2072 РСЗВ і 1594 засоби ППО.
Крім того, Сили оборони знищили 488 347 оперативно-тактичних БпЛА, 5060 крилатих ракет, 141 453 одиниці автомобільної техніки та автоцистерн, 4614 одиниць спецтехніки, 35 кораблів або катерів і два підводні човни.
Раніше Інформатор повідомляв, що українські військові у ніч проти 24 серпня уразили завод "Комбінат Каменський" у Ростовській області, який виробляє тверде ракетне паливо для боєприпасів РСЗВ "Ураган", "Смерч" і "Торнадо-С". На території підприємства зафіксували пожежу, а Генштаб ЗСУ наголосив, що робота по ключових об'єктах противника триває.
Також ми писали, що вдень 28 серпня росіяни самі завдали удару по Сумах з РСЗВ, пошкодивши складські приміщення та транспорт у Зарічному районі міста. Внаслідок атаки семеро людей госпіталізували, один із постраждалих перебував у важкому стані.