На східних ділянках фронту ситуація продовжує залишатися складною
На фронті в Україні протягом 7-8 березня відбулася низка змін. У Курській області РФ російська армія продовжує наступ, ворог міг захопити Черкаське Порічне, Лебедівку та взяти під контроль Кубаткін. На Харківщині росіяни наступали поблизу Вовчанська, але без успіху. На Луганщині ворог веде безуспішні наступальні дії в напрямку Куп’янська, Борової, Лимана, а ЗСУ контратакували поблизу Калинового. На Донеччині росіяни наступали у напрямку Сіверська, Часового Яру, Курахового, Великої Новосілки, але без успіху. Як ЗСУ, так і росіяни просуваються в Торецьку та Покровську.
Про те, яка ситуація на ключових ділянках фронту йдеться у новому звіті інституту вивчення війни (ISW). Аналітики оприлюднили карти, де зафіксовано просування як української армії, так і росіян, а також ключові зміни, що сталися на фронті протягом останніх двох діб.
Російські війська активізували наступ 7 та 8 березня. Російські сили могли нещодавно захопили Черкаське Порічне, Лебедівку та взяти під контроль Кубаткін і просунулися на вісім кілометрів углиб українського виступу. Бойові дії тривають уздовж лінії Лебедівка–Кубаткін–Бондарівка (на північний захід і схід від Суджі), але ситуація в цьому районі залишається невизначеною.
Російські війська могли захопити Вікторівку і Миколаївку та просуваються поблизу Малої Локні (на північний захід від Суджі).
Російські блогери заявляють, що частини 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту атакують Ніколське (на північний захід від Суджі). Крім того, повідомляється, що російські й чеченські підрозділи спецназу "Ахмат" захопили Мартинівку (на північний схід від Суджі), а частини 810-ї бригади морської піхоти Чорноморського флоту просуваються на захід від Курилівки (на південь від Суджі).
Російські війська також почали атаки безпосередньо на Суджу 8 березня. Окупанти намагалися здійснити приховану атаку в тил українських позицій у Суджі через підземний газопровід, проте 80% окупантів було знищено, повідомив офіцер Мирослав Гай.
Російські блогери підтверджують, що українські сили утримують позиції в Суджі, і заявляють, що частина українських військових відступає до міста з позицій на північ від нього.
Російські війська 8 березня продовжували наступ на Харківському напрямку, проте не змогли просунутися вперед. 7 та 8 березня російські війська здійснювали наступальні операції на північний схід від Харкова, поблизу Вовчанська. Російський воєнний блогер заявив, що українські сили здійснили невдалу контратаку поблизу Липців (на північ від Харкова).
Російські війська 8 березня продовжували наступальні дії в напрямку Куп’янська, проте не досягли підтвердженого просування. Російські воєнні блогери стверджували, що російські сили нещодавно просунулися поблизу Калинового (північніше Куп’янська) та Фиголівки (північніше Калинового), але в ISW не підтвердили таких заяв.
7 та 8 березня російські війська вели наступальні операції в напрямку Куп’янська; на північний схід від міста – у бік Петро-Іванівки та Красного Першого; на схід від Куп’янська – поблизу Петропавлівки; та на південний схід – біля Степової Новоселівки. Російський воєнний блогер заявив, що українські війська періодично проводять контратаки поблизу Калинового.
Російські війська 8 березня продовжували наступальні дії в напрямку Борової, проте не досягли підтвердженого просування. Російський воєнний блогер стверджував, що російські сили нещодавно розгорнули підрозділи поблизу Сенкового (північніше Борової, на західному березі річки Оскіл). ISW не зафіксувала підтверджень, що російські війська перетнули річку Оскіл біля Сенкового.
7 та 8 березня російські війська здійснювали наступальні дії на північний схід від Борової – поблизу Нової Кругляківки та Загризового, а також на південний схід від Борової – біля Греківки.
Російські війська також продовжували наступальні дії в Лиманському напрямку 8 березня, проте не досягли підтвердженого просування.
7 та 8 березня російські сили атакували на північ від Лимана – у напрямку Нового та Зеленої Долини, а також на північний схід від Лимана – поблизу Мирного, Ямполівки та Торського, а також у напрямку Новомихайлівки.
7 та 8 березня російські сили здійснювали атаки на північний схід від Сіверська, поблизу Білогорівки та в районі Часового Яру. Російське джерело стверджує, що українські сили здійснили контратаку біля Часового Яру.
Ще одне російське джерело заявило, що російські війська контролюють щонайменше 85% Часового Яру. Водночас ISW має геолокаційні докази лише на користь того, що російські війська контролюють приблизно 57% населеного пункту.
Останнім часом як українські, так і російські війська здійснили просування в напрямку Торецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 березня, підтверджують, що російські війська просунулися вздовж Воронезької вулиці в західній частині Торецька. 7 та 8 березня російські сили здійснювали наступальні дії:
Один із російських воєнних блогерів стверджує, що підрозділи 51-ї загальновійськової армії (колишній 1-й армійський корпус "ДНР", Південний військовий округ) передчасно повідомили російському командуванню про нібито взяття Торецька. Водночас російські війська, які нещодавно були передислоковані в місто, "шоковані реальним станом справ".
Російські джерела також стверджують, що Щербинівка (на захід від Торецька) і територія на північ від Леонідівки (на південь від Щербинівки) залишаються спірною "сірою зоною".
Українські та російські війська нещодавно здійснили просування на Покровському напрямку.
Українські успіхи:
Геолокаційні кадри, опубліковані 6 березня, свідчать, що українські війська просунулися вздовж вулиці Горького в південно-західній частині Лисівки (південний схід від Покровська). Російські воєнні блогери заявляють, що українські сили просунулися вздовж вулиці Калинової в північній частині Шевченка (південь від Покровська).
Російські успіхи:
Геолокаційні кадри, опубліковані 7 березня, підтверджують, що російські війська нещодавно просунулися в південно-східній частині Удачного, а також на південь від Преображенки (обидва населені пункти розташовані на південний захід від Покровська) і на південь від Запоріжжя (південь від Преображенки).
Російські війська продовжували наступальні дії на Курахівському напрямку 8 березня, але не досягли підтверджених успіхів. Російські воєнні блогери 8 березня заявили, що підрозділи 29-ї загальновійськової армії (ЗВА) Східного військового округу (СВО) захопили Костянтинопіль (західніше Курахового). Російські джерела стверджують, що російські війська просунулися на три кілометри від Роздольного (південний захід від Курахового) у напрямку Багатиря (північніше Роздольного та західніше Курахового), а також на глибину до одного кілометра на фронті завширшки понад 1,7 кілометра в неназваному районі вздовж русла річки Вовча (західніше Курахового).
Російське джерело повідомило, що українські війська здійснили контратаку на південному заході Костянтинополя та тимчасово відтіснили російські підрозділи.
Російські війська продовжували наступальні дії на Великоновосілківському напрямку 8 березня, але не досягли підтверджених успіхів. Російські воєнні блогери стверджують, що російські війська просунулися на глибину до 1,5 кілометра на фронті завширшки два кілометри на південь від Привільного (західніше Великої Новосілки), але ISW не підтвердив заяв.
8 березня російські війська атакували:
Російські війська продовжували наступальні дії в західній частині Запорізької області 8 березня, але не досягли підтверджених успіхів. 7 та 8 березня російські війська атакували:
На 8 березня жодне з російських чи українських джерел не повідомляло про наземні атаки на Херсонському напрямку. 8 березня так званий "губернатор" окупованої Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що російські війська контролюють коси, острови, дельту річки та лівий берег дельти Дніпра на Херсонському напрямку.
Геолоковані відеоматеріали, опубліковані 6 березня, вказують, що українські війська ймовірно провели рейд на територію на північ від окупованих Олешок (на південь від Херсона, на правому березі Херсонської області). ISW не вдалося підтвердити, чи утримують українські війська позиції в цьому районі.