Зростання тарифів на воду не буде? Шмигаль розкритикував рішення НКРЕКП та відправив його на перегляд

Читать на русском

За словами Шмигаля, це рішення не було погоджене з урядом і є неприйнятним

Читать на русском
Шмигаль
Міністр енергетики разом з Міністерством інфраструктури проведуть додаткові консультації стосовно цього питання

За словами Шмигаля, це рішення не було погоджене з урядом і є неприйнятним

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розкритикував рішення Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. Він назвав його неприйнятним.

Про це він написав у Telegram-каналі, додавши, що НКРЕКП ухвалила рішення про підвищення тарифів не порадившись з урядом.

"Рішення не прийнятні. Рішення не погоджені з Урядом. Під час війни ми маємо діяти єдиною командою, особливо в таких чутливих сферах як енергетика та тарифоутворення", – зазначив Шмигаль.

Прем'єр додав, що наразі уряд робить все можливе, щоб забезпечити соціальну справедливість. А саме збільшує пенсії, виплачує субсидії тим, хто цього потребує. При цьому НКРЕКП приймає рішення, які йдуть у розріз з державною політикою.

Саме тому Шмигаль доручив міністру енергетики і Міністерству інфраструктури провести додаткові консультації з НКРЕКП й обговорити можливості перегляду рішень стосовно підвищення тарифів на воду.

Зростання тарифів на воду в Україні

Тариф на воду в Україні планували підняти у два етапи. Один – з 1 липня, другий – з 1 вересня. Зміни торкнуться всіх областей за виключенням Херсонської, Харківської та Миколаївської. Це пов'язано з тим, що на їх території тривають бойові дії. В середньому сума в платіжках за водоспоживання сім’єю (2–3 людини) зросте на 62 грн/міс (з ПДВ). Тобто якщо до підвищення вона орієнтовно становила 194 грн/міс, то після підвищення сягатиме 256 грн/міс.

Раніше Інформатор писав, що в Україні майже вдвічі підвищили граничні тарифи на світло для бізнесу. Зміни встановлюють три рівні тарифів для різних часових проміжків протягом доби.

Також Кабінет міністрів прийняв рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення. Ціни зросли майже вдвічі. Нова вартість становить 2,64 грн за кВт-год. Тарифи піднялися з 1 червня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.