ЗНО повернеться, але із суттєвими змінами: Вакуленко пояснила, що чекає на випускників

Після війни Україна відмовиться від здавання національного мультипредметного тесту (НМТ), а повернеться до класичного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), при цьому паперові тести відійдуть у минуле

ЗНО, Тетяна Вакуленко
ЗНО повернеться, але із суттєвими змінами: Вакуленко пояснила, що чекає на випускників

Україна планує повертатися до класичної форми здачі тестів ЗНО одразу по завершенню війни, а від НМТ-тестування відмовитися. При цьому варіант паперового тестування має всі шанси відійти у минуле - його замінять на комп'ютерне оцінювання, яке вже довело свою ефективність. У межах оновленого ЗНО випускники зможуть виконувати відкриті завдання, які зараз відсутні на НМТ-тесті через брак часу. Йдеться про творчі роботи, як от написання твору, есе, розповіді, висловлювання тощо.

Проте, що після війни Україна повернеться до складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко у коментарі "Київ 24". Вона додала, що ЗНО передбачатиме складання тесту з одного предмету у межах одного дня. Такий підхід дозволить випускникам максимально проявити свої навчальні досягнення, оскільки зараз на це немає часу з огляду на війну.

"Безперечно ми плануємо повернутися до класичної моделі тестування, коли один предмет вступник проходить в межах одного дня оцінювання, тому що ми хочемо повноцінно надати можливість вступникові проявити свої навчальні досягнення, а нам якнайкраще оцінити вступника", — розповіла вона.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/3636

Вакуленко також наголосила, що паперового тестування більше не буде. Його цілком замінить комп'ютерне оцінювання. З одного боку воно довело високу ефективність, а з іншого - вступники набагато швидше дізнаються про свої результати. 

За словами Вакуленко при комп'ютерному оцінюванні планують реалізовувати так звані відкриті теми: твори, есе тощо. Зараз при проходженні НМТ цього не роблять з огляду на брак часу. 

НМТ в Україні

Наразі вступники складають національний мультипредметний тест. До нього включено три обов'язкові предмети - українську мову, історію України та математику, а також один на вибір - іноземна мова, біологія, хімія, фізика, українська література тощо. НМТ - комп'ютерний тест об'єднаний у два блоки. Тестування кожного блоку триває 120 хвилин. НМТ у 2024 році  - основна і додаткова сесія - тривали з 14 липня по 19 липня. 

Результати НМТ визначають за рейтинговою шкалою від 100—200 балів. Це відбувається за допомогою переведення тестових балів, які випускник отримав з кожного предмета, у рейтингові бали. Для цього використовують таблицю переведення, яка затверджена Міністерством освіти і науки України.

Минулорічна вступна кампанія НМТ-2023, з огляду на війну, була першим особливим випробуванням. Загалом тестування проходило у 47 містах 30 країн світу. Відомо, що понад 10 тисяч вступників з 260 тисяч не впоралися з математикою. З обов’язкових предметів, 253 вступники не склали української мови (це менше ніж 0,1% з-поміж 260 тисяч 381 учасника). Результати ж вищі ніж 180 балів отримали із цього предмета 13 тисяч 760 учасників (понад 5%).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube