Змова з чиновниками і підозра в розтраті: хто і як встановлював флагштоки в містах України

Читать на русском

Кому місцева влада віддала замовлення на установку флагштоків

Читать на русском
Змова з чиновниками і підозра в розтраті: хто і як встановлював флагштоки в містах України

Кому місцева влада віддала замовлення на установку флагштоків

 

Скандал з падінням флагштоку у Херсоні змусив задуматися громадськість про якість виконання робіт. Тоді чиновники швидко відреагували і сказали, що на встановлення грошей з бюджету не давали, це ґрант. 

Решті в разі надзвичайної ситуації доведеться складніше. Інформатор перевірив відкриті дані і з'ясував, кому місцева влада віддала замовлення на встановлення флагштоків.

Харків

Харьков

Найвищий флагшток у Європі

Висота флагштоку - 101 метр, і серед інших він найвищий. За договором його повинні підсвічувати 4 прожектори. Флагшток встановили неподалік від Сергіївської площі.

Переможцем аукціону стала "ІНЖИНІРИНГОВА КОМПАНІЯ ПЛАНЕТА БУД". Її представники запропонували ціну за роботи у 24 млн 499 тис. грн. За даними YouControl, фірма зареєстрована у Києві і спеціалізується не тільки на будівництві, але і на оренді, купівлі-продажу нерухомості. Власник - Сергій Мошенський. Компанія фігурує в деяких кримінальних справах, і всі вони стосуються розкрадання бюджетних коштів. Наприклад, разом з низкою інших підприємств фірму підозрювали у змові з «Харківзеленбудом» і завищенні вартості робіт з реконструкції саду імені Т. Шевченка з 2016 по 2017 роки. Зокрема вартість могла перевищувати реальну на 77 тис. 725,2 грн. Слідчі кілька разів просили в суду дозволу на вилучення необхідної документації, яка, на їхню думку, могла б довести змову компанії і комунальників. Однак суддя не побачив у цьому необхідності і прохання правоохоронців відхиляв. Тільки після експертизи дав добро.Справа продовжують розслідувати. 

Також компанію підозрювали у змові з комунальниками під час реконструкції парку "Молодіжний" та в завищенні цін на спортивний інвентар. Але слідчому знадобилися документи, які підтверджують це, і суд знову відхилив  прохання

У справі про завищення цін на капітальний ремонт території Палацу дитячої та юнацької творчості суд знову не дав дозволу на вилучення необхідних документів.

Все ще розслідують справу про змову з Департаментом комунального господарства та завищенні цін на ремонт фонтану "Скляний струмінь", благоустрій вулиці Сумської та скверу Перемоги. Слідчі припускають, що фігуранти заволоділи сумою понад 500 тисяч гривень. 

Бровари

 

Бровары

Компанія, яка займалася встановленням, є в санкційних списках -YouControl

Висота флагштоку - 72 метри. В тендері перемогла компанія "ПАН-ПІВДЕНЬБУД" - вона погодилася встановити флагшток за 20 768 285,84 гривень. Фірма спеціалізується на дрібних ремонтних роботах, оренді будівельної техніки, оптової торгівлі будівельними та лісоматеріалами.

Збіг чи ні, але в податковому реєстрі РФ є компанія "Пан-Югстрой", яка займається тим же. З 2015 року вона зареєстрована в Криму, в Ялті. Директори різні - якщо у кримській компанії це Буглів Володимир Миколайович, то у фірми, яка займалася флагштоком в Броварах, - Панкратьєв Олександр Миколайович. Він також є співзасновником компанії з виробництва органічних і хімічних речовин.

Кривий Ріг

 

Кривой Рог

Висота та ж, що і в Броварах

На малій батьківщині Президента влада вирішила встановити 72-метровий флагшток за 8 млн 113 тис. 592 грн 40 коп. Тендер дістався ТОВ СК Будінвест. Компанія займається будівництвом протягом семи років, і це держзамовлення - не самий показове в послужному списку фірми. Серед об'єктів були і опорні школи, і амбулаторії, а на даний момент "СК Будінвест" веде реконструкцію стадіону у Кривому Розі в рамках проекту "Велике будівництво". Замовниками виступали не тільки Дніпропетровська, а й Черкаська та Рівненська ОДА. Детальніше про компанію читайте  тут

Флагшток встановили в районі проспекту Металургів незважаючи на те, що влада дала достатньо часу на роботи - до кінця 2022 року.  

Львів

Львов

Складнощі проведення тендерів

До того як відбувся тендер на будівництво флагштоку, Львівська ОДА провела дві таких процедури на визначення переможця. Але успіхом вони не увінчалися. Перший - на 6 млн 720 тис. грн - оголосили 14 травня. Один з учасників звернув увагу на неточні характеристики в документації, які не дають ясності виконавцю робіт. Таке звернення залишили без відповіді, а вже через два дні з'явився інший тендер на ці ж роботи. Його сума - 13 млн 660 тис. 846 грн. Але і до нього були претензії з боку учасників, а деякі навіть підозрювали в необ'єктивності проведенні процедури. Замовник знайшов відповіді на всі питання, але торги все одно скасували.  

Наступний тендер оголосили 9 червня. У ньому брали участь дві компанії, а перемогла ТОВ "Ріел Енерго" з Львівської області. Вони погодилися встановити флагшток висотою 50,5 м. Встановлення об'єкта запланували на вулиці Героїв Майдану, а разом з нею фірма повинна була упорядкувати територію Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Фінансування розподілили і на 2021, і на 2022 рік - значить, роботи затягнуться. Сума замовлення - 12 млн 283 тис. 6 грн.

До компанії-переможця у замовника теж виникли питання. Наприклад, представники "Ріел Енерго" подали не повний перелік документів. А деякі і зовсім не відповідали дійсності - наприклад, дані про співробітників з кваліфікацією, що відповідає вимогам замовлення. Фірма працює з 2017 року, і її спеціалізація досить широка - і ремонти, і будівництво, і дизайн, і архітектура, і виробництво меблів. За даннім YouControl, тільки у 2021 році "Ріел Енерго" почала перемагати в державних тендерах. 

Вінниця

Винница

Переможець очевидний?

Міськрада настільки відповідальна, що вказала чіткі терміни виконання договору. 50-метровий флагшток повинні були встановити до 17 серпня. Вочевидь, компанія не встигала, і 13 серпня плани змінилися - дедлайн перенесли на 30 вересня. 

В цьому тендері було простіше всього обирати виконавця тому, що конкурентів не було з технічних причин. Про торги оголосили 16 липня, і в той же день знайшовся переможець. Це ТОВ "Підприємство" Агропродсоюз ". Компанія місцева, і на ринку з 2002 року. Займається будівництвом. В лютому цього року його не допустили до аукціону в тендері на ремонт доріг через відсутність деяких документів - в тому числі і довідки про відсутність в санкційних списках. Справедливості заради варто зазначити, що вже в березневому тендері на поточні ремонтні роботи ТОВ "Підприємство" Агропродсоюз" перемогло. Згідно з інформацією Prozorro, у підприємства є 78 замовлень, з них 58 - від влади Вінниці.

Про те, скільки витратили на установку всіх флагштоків в різних регіонах України, читайте тут .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Софія Єлагіна

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.