“Зеленський не може підписати договір про те, що Росія забирає повністю Донбас, а Україна відмовляється від Криму та НАТО, бо це заборонено Конституцією. Росіяни будуть біля воріт Дніпра, Полтави та Запоріжжя, якщо Трамп відмовить Україні у зброї та боєприпасах”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ця пісня про серця, що знаходять одне одного, незважаючи на відстані та випробування. Вона про те, що справжнє кохання завжди знаходить свій шлях — Оксана Білозір.
Аграрій з Херсонської області розповів, як "руzzкий мир" знищив звичне життя
Осокорівка — один з найбільш постраждалих від рук окупантів населений пункт на Херсонщині. Село знаходиться на березі Каховського водосховища. До початку вторгнення росії в ньому проживало близько 3 000 громадян, а тепер залишилося не більше 200 осіб. Це переважно люди похилого віку, які, незважаючи на небезпеку, не змогли розлучитися з домівками та господарством.
Про те, що в селі залишилися більш-менш цілими близько 30% будинків, розповів місцевий житель — працівник аграрної галузі Костянтин. На місці його будинку тепер стоять лише кілька стін. Пощастило тільки в тому, що йому разом із сім'єю вдалося евакуюватися до Кривого Рогу, перш ніж до домоволодіння прилетів ворожий снаряд.
"З 2004 року ми своїми руками відбудовували будинок і доглядали за околицями. Донедавна все було налагоджено. На подвір'ї були теплиці, де я вирощував розсаду плодових культур та овочі. Після обстрілу касетними снарядами все пошкоджено, залишився лише чималий кредит за куплену нову теплицю".
Чоловік розповів, що особисто для нього 24 лютого мало стати днем святкування 21-ї річниці весілля з коханою, але натомість довелося думати що робити далі і як рятувати сім'ю.
“9 березня ми дізналися, що російські війська рухаються з боку Берислава до нашого села. Через пару днів вони вже оточили Осокорівку, але в самому селі боялися обґрунтовуватись, через велику межу з водою. Перекрили всі в'їзди та виїзди, періодично заїжджали” у гості" - шукали колишніх військових, атошників, представників влади".
За словами співрозмовника, основна маса окупантів були вихідцями з ОРДЛО та "кадирівцями". Понад місяць у своєму полоні тримали місцевого голову сільради та кілька чоловіків — мешканців села. Крім того, рашисти "віджали" машини полонених і, намалювавши свою "Z", їздили околицями.
"Просто нізащо забрали двох наших молодих хлопців і по черзі кидали в яму, обстрілюючи навколо автоматами. Били й дивилися, чи впадуть на коліна. Того, що витримував випробування гірше — відпустили, а другий був міцніший, і його продовжили катувати. хлопцеві пощастило втекти, в цей момент наші ЗСУ розпочали обстріли і рашисти злякавшись побігли ховатися в ту саму яму”.
Після того, як воїни ЗСУ відтіснили окупантів, ворог почав прицільно обстрілювати Осокорівку та сусідні населені пункти. Незважаючи на це, у місцевих жителів з'явилася можливість безперешкодно виїхати в безпечні міста та отримати підвіз необхідної гумдопомоги з підконтрольної Україні території.
Наразі, крім домоволодінь, у деокупованій Осокорівці зруйновано школу, дитячий садок, будинок культури, сільраду та розбито вулиці. З 24 березня, після того, як обстрілами було пошкоджено лінії електромереж та стовпи, відсутня електроенергія. На тлі цього виникла проблема із водою. Не працюють насоси, тому місцевим доводиться набирати воду з найближчої водойми.