Президент підписав укази про кадрові ротації в дипломатичному корпусі
Президент Володимир Зеленський 3 серпня звільнив Вадима Омельченка з посади посла у Франції та постійного представника України при ЮНЕСКО за сумісництвом. На посаду постійної представниці при ЮНЕСКО глава держави призначив Вікторію Ляліну-Бойко. Крім того, змін зазнали дипломатичні представництва одразу в кількох країнах Азії та Африки. Указ президента торкнувся послів у Сінгапурі, Киргизстані, Тунісі, Австрії й Таджикистані.
Про кадрові зміни йдеться в указі президента. За документом свої посади залишили відразу шестеро українських дипломатів найвищого рангу.
Зокрема, звільнено:
Кадрові рішення 3 серпня стали продовженням процесу, який президент анонсував ще в липні, коли повідомив про заплановані зміни серед послів України. Тепер частина цих намірів втілилася в конкретні укази - як щодо звільнень, так і щодо нових призначень у ключових дипмісіях.
Раніше Інформатор повідомляв, що Стефанішину звільнили з посади посла України в США - президент підписав указ про звільнення очільниці дипмісії у Вашингтоні, яка раніше очолювала переговорний процес з американською стороною. Також ми писали, що послів України в Польщі та Чехії призначать заступниками Сибіги - Зеленський повідомив про підвищення послів Боднара та Зварича до рівня заступників міністра закордонних справ.