Президент України наголосив, що єдність ЄС у тиску на Кремль критично важлива, попри позицію Будапешта, який блокує 18-й пакет обмежень
Європейський Союз наблизився до погодження чергового - 18-го - пакета санкцій проти Росії. Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість єдності в протидії агресору. Одночасно з цим він закликав офіційний Берлін сприяти діалогу з Будапештом.
Про це глава держави заявив під час зустрічі з головою МЗС Німеччини Йоганном Вадефулем. За словами Зеленського, попри загальну підтримку нового санкційного пакета, певні розбіжності ще зберігаються:
"Ми вдячні за підтримку 18-го санкційного пакету проти російської агресії. Я знаю, що європейці, лідери Європи, дуже близькі до цього пакету. Я знаю, що є деякі поки що непорозуміння з офіційним Будапештом", - сказав він.
Президент звернувся до Німеччини з проханням використати свій вплив у ЄС. Це потрібно для досягнення єдиної позиції щодо тиску на Москву, наголосив він:
"Ми звертаємось до Німеччини, як до сильних, як до лідерів Європи, щодо вашого діалогу з Угорщиною. Це в інтересах усієї Європи, щоб пакети проти агресії Росії працювали, щоб Росія відчувала високовартість цієї війни", - наголосив Зеленський.
Він додав, що саме санкційний тиск дозволяє стримувати фінансування воєнної машини РФ. Україна ж, своєю чергою, продовжує діяти в межах дипломатії, намагаючись не погіршувати ситуацію:
"Україна завжди має чим відповісти, але ми партнери. І ворог у нас один - це Росія", - підкреслив він.
Будапешт неодноразово виступав проти стратегічної інтеграції України в євроатлантичний простір. Зокрема, Угорщина блокує надання макрофінансової допомоги з боку Євросоюзу та гальмує просування українських ініціатив у Брюсселі.
Ситуацію ускладнило недавнє інтерв’ю Володимира Зеленського угорському медіа Válasz Online, де він звинуватив уряд Орбана в політичних маніпуляціях: Зеленський заявив, що Будапешт "втручається у внутрішні справи України" та "використовує війну у власних політичних цілях" перед виборами.
Новий санкційний пакет, розроблений Єврокомісією ще 10 червня, мав на меті зменшити енергетичні прибутки РФ та вдарити по її банках і ВПК. Однак ухвалення заблокували через позиції Угорщини та Словаччини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.