«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Закон скасовує заборону нараховувати пені та штрафи на основну суму заборгованості за кредитами
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». Він скасовує заборону на штрафи за новими кредитами для українців у зоні ООС.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Офісу президента.
Закон № 1451-ІХ скасовує заборону нараховувати пені та штрафи на основну суму заборгованості за кредитами, які брали після 1 травня 2021 року громадяни України, котрі проживають у зоні ООС (крім окремо визначених населених пунктів).
Закон застосовується до договорів, укладених після 1 травня або до яких після цієї дати за погодженням сторін вносилися зміни щодо продовження строків, зменшення розміру відсотків і штрафів.
«Тобто українці, які проживають у зоні проведення АТО / ООС і мають заборгованість за кредитами, взятими до травня цього року, і надалі мають право не платити пеню та штрафи на основну суму заборгованості», — йдеться в повідомленні.
Також, відповідно до закону, скасували заборону на звернення стягнення на заставне майно за кредитами, що оформлені після травня 2021 року під заставу нерухомості, яка належить громадянам і представникам малого та середнього бізнесу й розташована в зоні проведення АТО / ООС.
«Це гарантує збереження прав для людей, які мали або мають складне фінансове становище через проведення АТО / ООС, але водночас спростить доступ громадянам, котрі володіють нерухомістю в Луганській, Донецькій та частини Харківської області, до банківського кредитування, у тому числі державних програм «Доступні кредити 5–7–9 %» і «Доступна іпотека 7 %» на рівних умовах з усіма громадянами України», — додали в пресслужбі.
Раніше Інформатор повідомляв, що Зеленський підписав закон про будинки та центри культури.
Також повідомлялося, Зеленський підписав пакет законів про пільгове розмитнення «євроблях».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.