Зеленський затвердив нову символіку Служби зовнішньої розвідки України: якими будуть емблема і прапор

Символіка включає графітово-сірий хрест, золоте зображення княжого знака Володимира Великого та QR-код, що веде на офіційний сайт відомства

Нові символи Служби зовнішньої розвідки
Нові символи СЗРУ символізують державність і технологічність

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким затверджено нову емблему та прапор для Служби зовнішньої розвідки України. Офіційним символом Служби став графітово-сірий рівносторонній хрест із розбіжними сторонами, обрамлений срібними пружками. Нові символи СЗРУ символізують державність і технологічність: хрест із медальйоном, напис "Істина перемагає все" та стилізований ключ із QR-кодом стали частиною офіційної атрибутики.

Указом затверджено опис та малюнок емблеми й прапора Служби, а також Порядок їх використання, повідомляє сайт Офісу президента. Центр емблеми займає синій круглий медальйон із зображенням "Знака Княжої Держави Володимира Великого", що символізує українську державність. Медальйон облямований двома срібними пружками. На графітово-сірому тлі між ними розміщено напис латиною: "Omnia vincit veritas" ("Істина перемагає все").

Емблема СЗРУ
Емблема СЗРУ
  • Декоративні елементи: між сторонами хреста зображено три стріли, схрещені вістрями вгору, та ключ із борідкою донизу, яка стилізована у вигляді QR-коду, що веде на офіційний сайт Служби.
  • Матеріал і кольори: Зображення медальйона, стріл, ключа, літер напису та декоративної крапки виконані в золоті.

Опис прапора

Форма і кольори у прапора - це прямокутне полотнище графітово-сірого кольору зі співвідношенням сторін 2:3. У верхньому лівому куті розташовані дві горизонтальні смуги синього і жовтого кольорів, що символізують державний прапор України. Емблема Служби знаходиться у центрі вільної частини полотнища.

Прапор СВРУ
Прапор СВРУ

Порядок використання символіки

  • Офіційний статус: емблема та прапор є офіційними відмітними символами Служби зовнішньої розвідки України.
  • Використання емблеми: відображається на прапорі. Використовується на адміністративних будівлях, у кабінетах і залах засідань. Наноситься на знаки розрізнення військовослужбовців, заохочувальні відзнаки та службову документацію.
  • Використання прапора: розміщується на адміністративних будівлях, у кабінеті Голови Служби. Використовується під час офіційних заходів за участю Служби.
  • Інші випадки: символи можуть бути використані у друкованій, сувенірній та рекламно-інформаційній продукції, а також у фото- і відеоматеріалах за рішенням керівництва.
  • Особливі обставини: порядок і деталі використання визначає Голова Служби зовнішньої розвідки України.

Усі елементи символіки повинні відповідати затвердженим пропорціям і можуть бути відтворені в одноколірному варіанті.

Ротації у Службі зовнішньої розвідки України

У жовтні відбулися ротації у Службі зовнішньої розвідки: голова держави змінив заступників голови установи, якого розглядають у якості голови ГУР. Зокрема, указом №679/2024 президент звільнив Олега Луговського з посади заступника голови СЗР, указом №681/2024 призначив його першим заступником голови відомства. Указом №680/2024 з посади заступника голови Служби зовнішньої розвідки України глава держави постановив звільнити Олега Сінайка. Указом №682/2024 заступником голови відомства призначений Геннадій Богач.

Інформатор вважав, що такі відставки та перестановки опосередковано підтверджують версію про те, що заміна начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова на Олега Іващенка все ж таки готується. Подібні рокірування всередині відомств, як сьогодні в СЗР, іноді трапляються перед важливою кадровою заміною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube