Головна
Україна
Політика
17:57, 1 Серпня
Информатор UA

Интро

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном. Перемовини тривали півтори години. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Офіс президента.  Під час розмови глава держави відзначив важливу роль Парижа й особисто Макрона в ухваленні під час головування Франції в ЄС історичного рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Він також поінформував лідера Франції про перебіг протидії російській агресії та ситуацію на полі бою. "Ми ведемо війну проти справжньої держави-терориста. Сплановане цинічне знищення росією українських військовополонених в Оленівці – свідчення цього", - наголосив Зеленський. Він подякував Франції за рішуче засудження цього злочину проти людяності та готовність сприяти притягненню винних до відповідальності. Безпекова співпраця Зеленський відзначив ухвалені Францією рішення щодо постачання нового сучасного озброєння, а також надану оборонну допомогу. Сторони домовились координувати подальші дії з надання Україні безпекової допомоги як Францією, так і іншими міжнародними партнерами. Окремо вони обговорили питання макрофінансової підтримки нашої держави. Макрон і Зеленський торкнулися проблематики воєнних злочинів, які продовжує скоювати рф проти України. Глава держави висловив подяку французькій стороні за направлення до України групи медиків і жандармів для встановлення фактів злочинів, скоєних російським агресором. Додатково вони обговорили питання продовження роботи вказаної групи. Відбудова України  Значну увагу в розмові приділили участі Франції у повоєнній відбудові України, зокрема долученню до реалізації Fast Recovery Plan. Зеленський відзначив важливість готовності Франції взяти участь у відбудові окремого регіону України. Співрозмовники привітали ініціативу з перевезення українського зерна й наголосили на необхідності її неухильної реалізації. Було також обговорено практичні аспекти нарощування експорту українського збіжжя іншими логістичними шляхами. Президент Франції детально поінформував про підсумки свого турне країнами Африки, одним із результатів якого стало розширення антивоєнної коаліції та консолідація міжнародної підтримки України в умовах повномасштабної агресії проти нашої держави з боку росії. Зеленський запросив Макрона взяти участь в онлайн-саміті міжнародної Кримської платформи 23 серпня. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Зеленський провів розмову з Макроном: що вони обговорювали

Читать на русском

Голова держави запросив Макрона взяти участь у саміті "Кримська платформа" 23 серпня

Читать на русском
Зеленський провів розмову з Макроном: що вони обговорювали

Голова держави запросив Макрона взяти участь у саміті "Кримська платформа" 23 серпня

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном. Перемовини тривали півтори години.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Офіс президента

Під час розмови глава держави відзначив важливу роль Парижа й особисто Макрона в ухваленні під час головування Франції в ЄС історичного рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Він також поінформував лідера Франції про перебіг протидії російській агресії та ситуацію на полі бою.

"Ми ведемо війну проти справжньої держави-терориста. Сплановане цинічне знищення росією українських військовополонених в Оленівці – свідчення цього", - наголосив Зеленський.

Він подякував Франції за рішуче засудження цього злочину проти людяності та готовність сприяти притягненню винних до відповідальності.

Безпекова співпраця

Зеленський відзначив ухвалені Францією рішення щодо постачання нового сучасного озброєння, а також надану оборонну допомогу. Сторони домовились координувати подальші дії з надання Україні безпекової допомоги як Францією, так і іншими міжнародними партнерами. Окремо вони обговорили питання макрофінансової підтримки нашої держави.

Макрон і Зеленський торкнулися проблематики воєнних злочинів, які продовжує скоювати рф проти України. Глава держави висловив подяку французькій стороні за направлення до України групи медиків і жандармів для встановлення фактів злочинів, скоєних російським агресором. Додатково вони обговорили питання продовження роботи вказаної групи.

Відбудова України 

Значну увагу в розмові приділили участі Франції у повоєнній відбудові України, зокрема долученню до реалізації Fast Recovery Plan. Зеленський відзначив важливість готовності Франції взяти участь у відбудові окремого регіону України. Співрозмовники привітали ініціативу з перевезення українського зерна й наголосили на необхідності її неухильної реалізації. Було також обговорено практичні аспекти нарощування експорту українського збіжжя іншими логістичними шляхами.

Президент Франції детально поінформував про підсумки свого турне країнами Африки, одним із результатів якого стало розширення антивоєнної коаліції та консолідація міжнародної підтримки України в умовах повномасштабної агресії проти нашої держави з боку росії. Зеленський запросив Макрона взяти участь в онлайн-саміті міжнародної Кримської платформи 23 серпня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.