Зеленський призначив нового начальника Генштабу ЗСУ: що відомо про Андрія Гнатова

Раніше посаду глави ГШ обіймав Анатолій Баргилевич, якого президент звільнив теж 16 березня

Андрій Гнатов
Зеленський призначив Гнатова начальником Генштабу. Колаж: Інформатор

Президент Володимир Зеленський звільнив Анатолія Баргилевича з посади начальника Генерального штабу ЗСУ. Офіційно про причини не повідомлялося. Його місце зайняв генерал-майор Андрій Гнатов.

Відповідні укази глава держави підписав у неділю, 16 березня. Вони вже опубліковані на його сайті.

"Призначити ГНАТОВА Андрія Вікторовича начальником Генерального штабу Збройних Сил України", - йдеться у документі.

Генерал-лейтенант Баргилевич продовжить службу на посаді Генерального інспектора Міністерства оборони України.

Що відомо про Андрія Гнатова

Перед призначенням Гнатов був заступником Баргилевича у Генштабі. У 2022 році він очолював оборону Миколаєва та відповідав за звільнення Херсонської області.

Навесні 2023 року Гнатов керував угрупованням військ оборони м. Бахмута (ОТУ "Соледар"), яке підпорядковувалося оперативно-стратегічному угрупованню військ (ОСУВ) "Хортиця" Олександра Сирського. У 2024-му його призначили командувачем ОК "Схід". 

Влітку 2024 року Гнатова призначили командувачем Об’єднаних сил ЗСУ. Пізніше також очолив ОСУВ "Хортиця", змінивши на обох посадах генерал-лейтенанта Юрія Содоля. Згодом Гнатова підвищили до звання генерал-майора.

26 лютого 2025-го Гнатова звільнили з посади командувача Об'єднаних сил ЗСУ. Тоді ж міністр оборони Рустем Умєров погодив його призначення на посаду заступника начальника ГШ ЗСУ.

У 2016-2018 роках обіймав посаду начальника штабу 36-ї окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Михайла Білинського ВМС України. До 2021 року очолював цю бригаду.

Нагадаємо, Інформатор нещодавно дізнався з власних джерел, що головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського збираються звільнити з посади. В Офісі президента вже ухвалили рішення. А остаточною причиною може бути провал Курскої операції. Водночас претендентом на його місце називають нинішнього командувача Сухопутних військ Михайла Драпатого.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube