Зеленський підтвердив, що РФ підготувала масовану атаку: битимуть по енергетиці

Президент наголосив на необхідності того, щоб ППО була налаштована правильно, оскільки росіяни "вдосконалюють" свої обстріли

Масований удар РФ по Україні
Зеленський заяив, що розвідка підтвердила підготовку РФ до нових масованих ударів. Колаж: Інформатор

Президент Володимир Зеленський підтердив, що російські окупанти готують новий масований удар по Україні. Під атакою можуть знову опинитися об'єкти енергетичної інфраструктури. Про це главі державі доповіла українська розвідка.

Все це Зеленський озвучив у вечірньому відеозверненні 16 лютого. Він наголосив, що перед атаками необхідно правильно налаштувати протиповітряну оборону.

 

"Розвідка доповідає про підготовку росіян до подальших масованих ударів по енергетиці, треба, щоб ППО була налаштована правильно. Російські атаки постійно, якщо так можна сказати, "еволюціонують". Зло теж розвивається, на жаль", - наголосив український лідер.

За його словами, ворожі комбіновані удари вимагають особливого захисту та підтримки нашої держави від партнерів. Він зауважив, що затримки у постачанні ракет для ППО працюють на масштабування шкоди від ударів.

"Треба, щоб усе те, про що ми говорили в Мюнхені з партнерами, було реалізовано оперативно. Важливо, щоб партнери не мовчали. Зараз усі чекають продовження тристоронніх зустрічей", - підкреслив Зеленський.

Президент зазначив, що українська делегація вже перебуває у Женеві, де 17-18 лютого заплановані перемовини з росіянами. Він додав, що "Росія не може встояти проти спокуси останніми днями зимового холоду і хоче болісно вдарити по українцях" - але через це з ними буде важче домовлятия про мир. І це, як Зеленський зауважив, мають усвідомлювати наші партнери - передусім США.

"Скоро будемо відзначати вже рік максимально активної дипломатії, на яку пішла Україна. Ми погодились на всі реалістичні пропозиції Америки, починаючи з пропозиції припинити вогонь – безумовно і довготривало. Росія – відкидає, продовжує штурми на фронті та удари по наших містах, по енергетиці. Розраховуємо, що партнери будуть діяти, щоб примус агресора до миру реально працював", - додав глава держави.

Монітори попереджали про новий масований удар РФ - він може статися цієї ночі

Моніторингові канали у Telegram попередили, що Росія підготувала ракети та дрони для нового масованого удару по Україні. Зокрема, ворог передислокував стратегічні бомбардувальники - зокрема, Ту-95МС. Аналітики вважають, що атака може відбутися найближчої ночі - проти 17 лютого.

Для удару по столиці та області можуть залучити ударні БпЛА. Крім них - балістичні/крилаті ракети комплексу "Іскандер". Водночас по заходу РФ може запустити ракети з бортів стратегічної авіації та велику кількість Шахедів. Загалом може бути застосування ракет "Калібр", "Кинджал" та "Циркон". Українців закликали зарядити резервні засоби живлення та зробити запаси води.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити