Зеленський доручив Кабміну затвердити дві стратегії щодо ветеранів: що вони передбачатимуть

Президент сподівається, що саме ветерани стануть рушійною силою змін в країні після перемоги

В Україні з'являться дві стратегії щодо ветеранів
В Україні з'являться дві стратегії щодо ветеранів

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну затвердити дві стратегії щодо інтеграції ветеранів у суспільство. Глава держави вважає важливою комплексну підтримку ветеранів у процесі повернення до цивільного життя. Президент сподівається на те, що ветерани зміцнюватимуть подальший розвиток України.

Про це він заявив на VII щорічному міжнародному ветеранському форумі "Україна. Ветерани. Єдність". Зеленський доручив Кабміну затвердити Національну стратегію ветеранської політики та Стратегію формування системи переходу від військової служби до цивільного життя.

"Ключовий сенс такої політики — герої. Це шана до захисників, до захисниць України, їх захист, реальна підтримка, дієва, без бюрократії та в рівній мірі із шаною, з можливістю надалі реалізувати себе заради України та українців, заради власного розвитку, заради своєї сім’ї, своєї громади, всієї нашої держави", — наголосив президент.

За словами глави держави, стратегії — це всі документи, які відображають усі сфери взаємодії держави та ветерана: від початкових кроків повернення до цивільного життя — до можливості ветерана "зміцнювати життя громади, регіону, держави". Він також відзначив, що сподівається на те, що ветерани зміцнюватимуть подальший розвиток України.

Тож тепер Кабмін має невідкладно затвердити:

  • стратегію ветеранської політики на період до 2030 року та план заходів щодо її реалізації;
  • стратегію формування системи переходу від військової служби до цивільного життя на період до 2032 року та план заходів щодо її реалізації.

Також уряд має вжити заходів щодо функціонування ветеранських просторів, зокрема, для ефективної реінтеграції ветеранів війни, комплексної реабілітації, надання інформаційно-консультативної, правової підтримки ветеранам війни, членам їх сімей.

Серед іншого, Зеленський невідкладно доручив опрацювати питання утворення консультативно-аналітичного центру "Єдина ветеранська лінія" для забезпечення надання ветеранам війни та членам їх сімей, інформаційно-консультативної підтримки, а також проведення моніторингу, аналізу та комплексної оцінки їхніх потреб.

Підтримка ветеранів на місцевому рівні

Окрім того, обласні держадміністрації за участю органів місцевого самоврядування мають вживати заходів, спрямованих на всебічну підтримку ветеранів війни. Йдеться про:

  • утворення та ефективного функціонування ветеранських просторів, центрів життєстійкості, центрів психічного здоровʼя закладів охорони здоровʼя, забезпечення надання ними якісних послуг, доступних сервісів і належної підтримки;
  • сприяння функціонуванню на базі ветеранських просторів груп самодопомоги (груп "рівний - рівному") у тому числі для попередження / подолання негативних наслідків війни;
  • моніторингу регіональних ринків праці та сприяння зайнятості, реалізації можливостей ветеранів війни, зокрема їх творчого потенціалу, та активної залученості до життя територіальної громади;
  • підвищення комунікації та взаємодії у громаді з ветеранами та членами їх сімей, а також створення безбарʼєрного простору, покращення їх життєвого добробуту;
  • виявлення поваги до подвигів та звитяг ветеранів війни, ушанування пам’яті загиблих ветеранів війни, загиблих захисників і захисниць України.

 

Впровадження ветеранської політики

Станом на липень цього року в Україні зареєстровано понад 1 мільйон 300 тисяч ветеранів. У профільному Міністерстві прогнозують, що після завершення війни ця цифра зросте в декілька разів, тож наразі одним із головних завдань держави є створення комфортних умов для повернення колишніх військових до цивільного життя.

Нещодавно у Звягелі провели великий форум під назвою "Ветерани – шлях додому. Спроможності громад у захисті прав та задоволенні потреб ветеранів", де зібралися представники різних рівнів влади для обговорення результатів роботи у напрямку політики Героїв і разом напрацьовували подальші кроки.

Як зазначив перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, нова ветеранська політика або політика Героїв, як назвав її Президент, – це політика, яка стосується більшості, можливо навіть усіх сфер нашого життя. Працевлаштування – це економіка, створення робочих місць. Соціальні питання – це пільги, доступи, це субсидії, робота з родинами. Звичайно, покращення стану військовослужбовця, який повернувся до мирного життя. Робота з людьми з інвалідністю – це реабілітація фізична, духовна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube