Закони покликані охороняти життя людей і їхнє майно, національне багатство і навколишнє середовище
Президент України Володимир Зеленський в середу, 14 квітня, підписав Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки" № 1366-ІХ. Парламент прийняв документ 30 березня 2021 з ініціативи Кабінету Міністрів.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу президента.
Згідно з документом, такі порушення відтепер будуть каратися штрафом у розмірі від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, за порушення вимог пожежної і техногенної безпеки, що призвели до аварії і шкоди здоров'ю людей або майна, передбачається кримінальна відповідальність у вигляді:
Якщо такі дії спричинили загибель людей або пошкодили майно в особливо великому розмірі, відповідальність передбачатиме:
Також закон посилює адміністративну відповідальність за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб - пожежно-рятувального підрозділу, поліції, бригади швидкої допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань передбачені:
За невиконання приписів посадових осіб пожежної та техногенної безпеки передбачені:
Також президент підписав взаємопов'язаний закон України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань пожежної та техногенної безпеки" № 1367-ІХ, який парламент так само прийняв 30 березня.
Цей документ доповнює попередній і встановлює адміністративну відповідальність за перешкоджання у проведенні перевірок з питань пожежної та техногенної безпеки.
Так, створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов'язаної з проведенням перевірок, буде каратися:
Ці закони набирають чинності на наступний день після опублікування.
Для довідки. Протягом останніх п'яти років в Україні сталося понад 352 тисяч пожеж, які завдали прямих збитків більш ніж на 6 млрд гривень. Внаслідок пожеж загинули понад 11 тисяч осіб, серед них - 359 дітей, а травми отримали більше 7 тисяч осіб.
Раніше Інформатор повідомляв, що на Миколаївщині за добу 12 пожеж через те, що горіла трава та сміття.
Також повідомлялося, на Херсонщині через спеку за добу виникла 21 пожежа на відкритих територіях.