У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Наразі невідомо, чи таким чином ворог намагається приховати успіхи Сил оборони України, чи дійсно в Азовському морі стався "дружній вогонь"
Воєнкори рф стверджують, що ураження двох літаків - А-50 та Іл-22 - сталося через роботу російської ж ППО. Ворожі ресурси поширюють інформацію, згідно з якою розвідувальний борт А-50 було знищено. Водночас Іл-22 нібито приземлився в Анапі Краснодарського краю рф.
Водночас причини можливого неспрацювання системи "свій-чужий" у окупантів невідомі. Водночас українські аналітики вважають ураження літаків російською ППО малоймовірним. Відповідні публікації зʼявились у мережі у понеділок, 15 січня.
“Остаточно зрозуміло, що російський Іл-22 у районі Азовського моря був вражений російським же ППО, яке захищало Кримський міст. У момент удару по літаку якраз на мосту була тривога, перекривали рух. Пілот зміг посадити літак, відомо, як мінімум, про двох поранених”, - пише російський канал ВЧК-ОГПУ.
У свою чергу ворожий воєнкор Романов також стверджує, що українські Сили оборони нібито не мають відношення до ураження літаків. Водночас український військовий аналітик Олександр Коваленко висловив думку, що "дружній вогонь" навряд чи став причиною пошкоджень бортів
“Річ у тому, що пункт управління/літак-ретранслятор Іл-22 і ДРЛО А-50 день за днем, другий рік поспіль, літають одними й тими ж маршрутами, з метою забезпечення стійкості зв’язку, контролю повітряної обстановки та управління оперативно-тактичною авіацією... Тобто, навіть із системою “свій-чужий”, що не працює, ці літаки повинні були бути візуально на радарах операторів ППО як свої. До того ж літак таких розмірів, його швидкість і висоту польоту неможливо сплутати, наприклад, з ракетою або винищувачем противника", - пояснив експерт.
Оглядач додав, що якщо це і був дружній вогонь, "то він увійде у світову історію воєн і конфліктів як найгучніший facepalm". У разі, якщо це не так, то це унікальний випадок, оскільки два таких важливих для ворога літаки були "приземлені" у настільки глибокій тиловій зоні.
Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук прокоментував повідомлення про підбиття двох російських літаків у Азовському морі. За його словами, ураження А-50 та Іл-22 було відповіддю росіянам на удар по житловому будинку у Дніпрі, який ворог завдав рік тому. Це перша офіційна реакція на подію з боку представників військового командування.
Російські воєнкори запевняють, що Іл-22 зміг приземлитися. Однак підтверджень цьому немає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.