Збільшення навантаження і нові предмети: що нового хочуть внести до навчального плану для 5-9 класів

Читать на русском

План призначений для майбутніх учнів 5-9 класів

Читать на русском

План призначений для майбутніх учнів 5-9 класів

28 січня закінчується громадське обговорення проекту Типового навчального плану для учнів 5-9 класів Нової української школи. Батьки школярів знайшли негативні сторони проекту.

Про це повідомляє Інформатор .

Згідно з планом школярі 5-9 класів навчатимуться за новими державними стандартами, в рамках реформи нової української школи. У проекті є позитивні моменти, але є і протилежні принципи реформи

Збільшення тижневого навантаження

Проект типової освітньої програми пропонує збільшити тижневе навантаження, а саме кількість уроків в день. Згідно з пропозицією, для учнів 5-х класів має стати по 6 уроків в день і один раз 7 уроків, а з 7-го класу - у дітей буде по 8 уроків щонайменше чотири дні в тиждень. І це без урахування часу на домашні завдання.

Зараз діти в 4 класі мають тижневе навантаження 23 години без фізкультури, а Типова освітня програма для 5 класу пропонує навантаження 28 годин без урахування фізкультури. В 7, 8 і 9-му класах новий навчальний план передбачає збільшення тижневого навантаження до 35, 36 і 36 годин відповідно (включаючи уроки фізкультури), що означає по 8 уроків щонайменше 4 дні на тиждень і можна порівняти з повноцінним робочим днем повнолітніх громадян . А якщо враховувати домашні завдання - то виходить навіть більше.

"Вчителі-практики та психологи неодноразово підкреслювали: шості і сьомі уроки - це непродуктивний час,а можливості поставити всім дітям в даний час мистецтво або фізкультуру школи не мають, відповідно освітній процес буде неефективний.",- говориться в заяві ГО"Смарт Освіта", яке направили в МОН.

Збільшення кількості годин на вивчення математики, природничих наук, української та англійської мов

Позитивним моментом нового плану є збільшення годин на вивчення української мови. Згідно з нововведеннями, пропонується об'єднати в один предмет українську мову і літературу або українську і зарубіжну літературу, або всі три предмети відразу. План передбачає для шкіл можливість вивчення в 7-9 класах окремо алгебри і геометрії або об'єднання їх в один інтегрований курс "Математика".

У 5-6 класах будуть вивчатися природничі науки. У 7-9 класах можуть вивчатися або окремо біологія, географія, фізика і хімія, або інтегрований курс "Природничі науки".

Додаткові предмети

Серед іншого в навчальному плані школярів може з'явитися три нові предмети - "Фінансова грамотність та підприємництво", "Здоров'я, безпека і благополуччя" і "Етика / Курс морального спрямування".

З приводу останнього пункту, до речі, у батьків також є питання. Хоч прямої вказівки на це в програмі немає, релігійні організації заявляють, що мова йде, в тому числі, про впровадження курсу християнської етики.

"Зазначене положення є пропозиція особисто Міністра освіти і науки України С. Шкарлета і є результатом уваги до позиції церковної громади, озвученої влітку 2020 під час зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем'єр-міністром України Д. Шмигаль", - так заявили в прес -службі Всеукраїнського собору і навіть закликали допомогти релігійним організаціям "відстояти це право".

Реакція батьків на зміни в шкільному процесі

Батьки школярів вважають, неприпустимим запропонований проектом збільшення тижневого навантаження на учнів, вони просять не допустити невідповідного перевантаження на школярів.

"Запропоноване проектом навантаження не відповідає фізіологічним можливостям дітей, не створює умов для ефективного навчання, суперечить ідеям і принципам реформи НУШ. Просимо виключити з інваріантного компонента несуттєві і штучні предмети і зменшити тижневе навантаження, передбачене Типовою освітньою програмою для 5-9 класів установ загальної середньої освіти ", - йдеться в заяві батьків.

Нагадаємо, міністерством освіти і науки України було надано роз'яснення щодо набору до 10-11 класів установ загальної середньої освіти у 2021 році. Крім того, в Україні у 2021 проведуть аудит у 265 закладах загальної середньої освіти .

Також Інформатор писав, як буде працювати профільна школа в Україні.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.