Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, збирає заяви про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих агресією Російської Федерації, починаючи з 24 лютого 2022 року, на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, а також відповідні докази
За кожну особисту втрату на війні винні мають нести відповідальність. Якщо втратили близьких через повномасштабне вторгнення Росії — подавайте заяву про компенсацію пережитих страждань у міжнародний Реєстр збитків на порталі Дія. Реєстр приймає заяви про смерть цивільних та військових. Про це 16 січня повідомили в Мнцифри.
Подати заяву в Реєстр можна через портал Дія. Використовуйте такий маршрут: Каталог послуг — Репарації: міжнародний Реєстр збитків — Заява про репарації в категорії А 2.1 «Смерть близького члена сім’ї».
Заява в категорії А 2.1. "Смерть близького члена сім'ї" може бути подана також у разі настання смерті за межами території України, але якщо вона безпосередньо пов'язана з міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Подати заяву до Реєстру збитків можна, якщо дані про смерть внесені в реєстр актів цивільного стану (ДРАЦС) та є свідоцтво про смерть, видане ДРАЦС. Щоб внести в реєстр актів цивільного стану інформацію про смерть на тимчасово окупованих територіях та отримати свідоцтво про смерть, подайте заяву про встановлення факту смерті та докази до неї. Зробити це можна через Електронний суд або звернувшись до будь-якого загального суду із заявою, або подайте таку заяву через Електронний суд. Судовий збір за таку заяву сплачувати не потрібно.
Заяву про встановлення факту смерті можуть подати члени сім’ї, їхні представники або інші заінтересовані особи. У заяві потрібно зазначити, що заявник просить встановити факт смерті, вказати причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт та додати:
Ваша заява пройде перевірку Реєстру. Її передадуть майбутній комісії на розгляд та призначення компенсації — це триватиме певний час. Про запуск комісії обовʼязково повідомимо в соцмережах Дії. Заява до Реєстру збитків для України — це свідчення, яке допоможе не лишити агресора безкарним. І хоч це не зменшить болю, однак за пережите ви маєте право отримати компенсацію й відновити справедливість. Не відкладайте такі речі на потім. Більше інформації дивіться на сайті
Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, збирає заяви про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих агресією Російської Федерації, починаючи з 24 лютого 2022 року, на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, а також відповідні докази. Реєстр створений Україною, ЄС та ще 42 країнами. Штабквартира Реєстру розміщена в м. Гаага. Україна разом з партнерами вже займаються розробкою компенсаційного механізму, який розглядатиме подані заяви по суті, і прийматиме рішення про розмір належної компенсації в кожному окремому випадку.
Україна спільно з іноземними партнерами працює над розробкою компенсаційного механізму. Про всі важливі кроки, зокрема, про внесення заяви до Реєстру збитків та подальший її розгляд створеною компенсаційною комісією — повідомлення надійдуть у кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу та на електронну пошту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.