Наразі громадяни, яких утримували у Будапешті, перебувають у безпеці: вони повернулися, зокрема, завдяки діям керівництва Нацбанку
Україна домоглася звільнення семи громадян, яких утримували в Угорщині. Наразі вони вже перетнули кордон на перебувають у безпеці. Повернути їх додому вдалося, зокрема, завдяки діям голови Націального банку Андрія Пишного.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга у соцмережі X. Він також показав короткий ролик з поверненням українців.
I have already briefed President @ZelenskyyUa that we were able to secure the release of seven Ukrainian nationals who were held in Budapest.
— Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) March 6, 2026
They are already safe and they have crossed the Ukrainian border. Our consuls have provided necessary assistance.
I thank our team at… pic.twitter.com/74zA9Yin8v
"Вже доповів Президенту України Володимиру Зеленському про те, що нам вдалося домогтися звільнення семи громадян України, які утримувалися в Будапешті. Наразі вони вже перебувають у безпеці та перетнули український кордон. Наші консули надали їм необхідну допомогу", - зазначив глава МЗС.
У Нацбанку заявили, що перевірка підтвердила: вантаж був оформлений належним чином, пакет супровідних документів відповідає нормам Митного кодексу, а договори не мають зауважень з боку української сторони. Крім того, в Ощадбанку є відповідна ліцензія на виконання міжнародних перевезень, яку видала Державна служба України з безпеки на транспорті.

"Перевезення готівки виключно наземним транспортом є стандартною практикою з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну (до цього вони здійснювалися авіатранспортом). Не є аномалією й обсяги коштів, які перевозять банки. Попит на готівкову валюту викликаний об’єктивними причинами, пов’язаними із повномасштабною війною, адже діють обмеження на валютні перекази відповідно до постанови Правління НБУ №18. Та навіть до 2022 року вони б не викликали якихось застережень. Економіка України історично характеризується високим рівнем використання громадянами іноземної валюти як засобу для заощаджень та хеджування валютних ризиків. Обсяг операцій на готівковому сегменті валютного ринку у 2025 році був близьким до обсягів довоєнного 2021 року", - наголосив Андрій Пишний.
Глава НБУ зауважив, що подібні перевезення інкасатори "Ощаду" та інших банків здійснюють щотижня. Наразі усі установи, які роблять міжнародні транзити, отримали повідомлення від регулятора. Їм рекомендували скоригувати маршрути та виключити проїзд територіями країн, де є ризики блокування перевезень.
В Будапешті 5 березня угорські силовики затримали два автомобілі інкасаторської служби українського "Ощадбанку". За даними української сторони, фактично у заручники взяли сімох громадян України. Вони перевозили валюту та банківські метали транзитом між австрійським Raiffeisen Bank International і Ощадбанком.
У вантажі перебували близько 40 мільйонів доларів, 35 млн євро та дев'ять кілограмів золота. Загальна сума цінностей перевищує 100 млн доларів. За даними GPS, інкасаторські автівки перебувають у центрі Будапешта поблизу однієї з силових структур. При цьому, де знаходяться українці, досі невідомо.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Київ вимагає негайного звільнення громадян та повернення майна. Україна вже направила відповідну ноту протесту та звернулася до ЄС із проханням дати оцінку діям Будапешта.
Після цього в Угорщині похапцем вигадали брехню, щоб виправдати захоплення інкасаторських авто Ощадбанку. Там заявили, що семеро працівників державного українського банку нібито підозрюються у "відмиванні грошей". Жодних підтверджень режим Віктора Орбана не надає.
Інформатор писав, що перевезення здійснювалося в межах міжнародної угоди між Raiffeisen Bank International та українським державним банком. Також в Ощадбанку запевнили, що мають офіційну ліцензію на міжнародні перевезення, видану Державна служба України з безпеки на транспорті. Крім того, у банку додали, що всі затримані співробітники мають значний досвід роботи. Йдеться про період від 3-4 до понад 20 років.