Замороження війни без гарантій стане паузою перед новою агресією РФ - Зеленський

Президент України в інтерв’ю The Atlantic пояснив, чому не погодиться на припинення бойових дій без чітких міжнародних механізмів безпеки та як оцінює роль США у переговора

Зеленський, війна
Володимир Зеленський заявив, що не змушуватиме українців приймати умови, які дозволять Росії напасти знову

Президент Володимир Зеленський заявив, що погодження Росії лише на замороження конфлікту без гарантій безпеки означатиме паузу перед новою війною.  Глава держави заявив, що такий розвиток подій повторив би помилки 2014 року. За словами президента, будь-яка пауза без жорстких міжнародних механізмів контролю лише дасть Кремлю час на підготовку до ще масштабнішої агресії.

Про це Володимир Зеленський заявив журналісту Саймону Шустеру для видання The Atlantic.

"Якщо росія погодиться лише на замороження конфлікту без чітких гарантій, тоді це пауза перед новою війною. Ми вже проходили це після 2014 року. Нам не потрібен ще один «Мінськ», який дасть росії час підготуватися", – сказав Зеленський.

Президент також заявив, що не довіряє Путіну і вважає, що всі домовленості мають бути закріплені міжнародними механізмами. Йдеться про контроль, верифікацію та конкретні кроки у разі порушення угоди.

Зеленський додав, що Україна розраховує на США як на стратегічного партнера. Він заявив, що нині ключ до впливу на Росію перебуває у Вашингтоні, а рішення ухвалює президент США. За його словами, якщо є політична воля, результат можна досягти.

"Україна не програє. І я думаю, що адміністрація президента Трампа зрозуміла цей сигнал. У певному сенсі це могло їх здивувати, бо російська пропаганда також безпосередньо працює на них", - додав президент.

Серед ризиків Зеленський назвав втому міжнародних партнерів. За його словами, якщо війну почнуть сприймати як «далеку», це створить небезпеку, оскільки Росія діє на виснаження.

Президент додав, що сподівається на політичну волю для зупинення агресії та повернення українців до життя без сирен і втрат.

Гарантії безпеки для України

Західні ЗМІ повідомляли, що США не підпишуть угоду про гарантії безпеки до моменту досягнення загальної мирної угоди. Це створює додатковий тиск на Київ. Як повідомляло Politico, посилаючись на джерела серед високопосадовців США та ЄС, американська сторона не готова фіксувати оборонні зобов’язання «авансом», поки мирний процес фактично заблокований через агресивні територіальні вимоги Москви.

Представники команди Трампа заявляють, що президент не бажає підписувати документ, який може перетворитися на чергову формальність. Вашингтон прагне зберегти максимальну «гнучкість дипломатії» і наполягає, щоб усі територіальні питання та умови припинення вогню були зафіксовані в окремій мирній угоді до того, як США візьмуть Україну під свій безпековий «парасольку».

Попри це українське МЗС бачить у позиції Вашингтона позитивні зрушення. Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що отримав від американських партнерів підтвердження готовності не просто підписати декларацію, а ратифікувати гарантії безпеки у Конгресі.

Тим часом, як писав Інформатор, 13 лютого в Мюнхені Зеленський повідомив про розвиток власного та спільного з Європою виробництва зброї (зокрема запуск заводу дронів у ФРН).

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити