Військовий оглядач пояснив, чому просування РФ біля Лимана - це не наступ, а зачистка слабких позицій
На Лиманському напрямку Донецької області немає жодного оточення чи напівоточення українських військ у районі Шандриголового і Середнього, а події останніх двох місяців на цій ділянці фронту - це переважно зачистки, а не суттєве просування ворога. Окупанти "порозповзалися" дуже далеко і заходили навіть на околиці Лимана. Втім закріпитися там не змогли.
Про це 31 липня написав військовий оглядач Богдан Мірошников, коментуючи ситуацію в районі Лимана на Донеччині, наголосивши, що масштаб контролю ворога над територією був насправді слабким. Спершу українським військам вдалося стабілізувати ситуацію, а вже потім - провести скоординовані зачистки на ділянці від Греківки до Зарічного.

"Головна причина успіху полягає в тому, що ворог не встиг нормально закріпитися на більшості з цих ділянок, а саме тому були проведені скоординовані зачистки тієї території, яка слабко контролювалася окупантами", - написав Богдан Мірошников у своєму Telegram-каналі.
Оглядач наголосив, що не може назвати ці події суттєвим просуванням ворога, адже його позиції на цих ділянках не були стійкими. За словами Мірошникова, головний результат цих боїв - виграний час для оборони Лиману та Слов'янська.
"Ці дії виграли багато часу в обороні. Вони виграли час для Лиману та Слов'янська. Бо ворог вже не перекидує ресурси на суміжні напрямки, а вимушений реагувати на те, що відбувається на лиманському напрямку", - зазначив Богдан Мірошников.
Лиманський напрямок останні місяці залишається одним із найгарячіших на всьому фронті. Російське командування намагається просунутися саме тут, розраховуючи вийти в перспективі до Слов'янська і Краматорська, ключових міст Донеччини, які досі контролює Україна.
Попри окремі успіхи окупантів у просуванні на слабко контрольовані ділянки, українські підрозділи регулярно проводять контрзаходи, які дозволяють відновлювати контроль над втраченими позиціями і не допускати закріплення ворога поблизу самого Лимана.
Раніше Інформатор повідомляв, що захисники зачистили від ворога райони Лимана, Рідкодуба та Греківки на Донеччині, відновивши позиції на низці ділянок. Також ми писали, що Росія зосередила головні зусилля саме на Лиманському напрямку, адже ворог прагне вийти до Слов'янська і Краматорська, і саме тому регулярно намагається просунутися в районі Шандриголового та Середнього.