За словами депутатки, нині в тилу перебувають понад 100 тисяч військових пенсіонерів, які можуть поповнити лави ЗСУ
В Україні забронювали від мобілізації понад мільйон військовозобов’язаних громадян. Втім, залишається дефіцит чоловіків на критичних підприємствах – їх там вже майже немає. А у тилу тим часом перебувають понад 100 тисяч військових пенсіонерів, які могли б поповнити лави Збройних сил.
Про це заявила народна депутатка фракції “За майбутнє” Ірина Констанкевич в ефірі каналу Новини.Live. За її словами, з процесом мобілізації є три проблеми: дефіцит бійців у лавах ЗСУ, понад мільйон заброньованих і багато порушень під час отримання відстрочки від мобілізації.
Вона наголосила, що існують схеми з порушеннями правил оформлення відстрочки, але не розкрила деталі про них. Водночас заявила, що попри велику кількість заброньованих, на Волині, зокрема, майже не залишилося чоловіків.
“Я володію інформацією, бо перебуваю на Волині, що у нас насправді великий дефіцит на підприємствах, тобто чоловіків не так і багато, їх майже немає, зокрема на підприємствах критичної інфраструктури, тому дійсно потрібно зробити аналіз і ревізію", – розповіла Констанкевич.
Політикиня додала, що проблеми з мобілізацією можна вирішити шляхом залучення до армії військових пенсіонерів. За її даними, нині таких на фронті знаходиться 40 тисяч осіб, але у тилу перебувають понад 100 тисяч тих, хто здатен воювати. Водночас закликала відправити до армії працівників Державної служби надзвичайних ситуацій, поліцейських та співробітників інших силових відомств.
З 1 грудня бронювання військовозобов’язаних знову відбуватиметься через портал Дія. Водночас усі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до нових критеріїв. Відповідні зміни Уряд вніс до постанови № 76. 15 листопада Уряд завершив аудит рішень щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими. За результатами аудиту 95% від всіх критично важливих підприємств зберегли цей статус. Під час аудиту були виявлені такі порушення:
Крім того, у постанові передбачено, що для отримання бронювання від мобілізації працівник мав бути працевлаштованим на підприємство до 18 травня 2024 року. Ті, хто отримав посади після цієї дати, надалі будуть позбавлені статусу бронювання. Про це в ефірі "Київ24" сказав народний депутат і член Комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак.
На підставі даних аудиту Уряд вирішив оновити критерії бронювання, щоб механізм працював і на користь нашої обороноздатності, і на користь економіки. Алгоритм визнання підприємств критично важливими не змінюється. Як і раніше підприємство звертається до відповідного Міністерства або ОВА для отримання такого статусу. Уряд зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Водночас галузеві та регіональні критерії критичності віднині погоджуються Міністерством оборони та Міністерством економіки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.