Головна
COVID-19
15:53, 9 Лютого
Информатор UA

Интро

За ускладнення чи смерть після вакцинації в Україні виплачуватимуть компенсацію. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну. Про це повідомляє Інформатор. Які суми компенсації передбачені: *у разі встановлення групи інвалідності, пов'язаної з ускладненнями, що виникли через використання ліків проти коронавірусу або після вакцинації: 400-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня (у 2022 році 992 400 грн) - для осіб з інвалідністю І групи, 350-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2022 році 868 350 грн)- для осіб з інвалідністю ІІ групи, 300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2022 році 744 300 грн) - для осіб з інвалідністю ІІІ групи. *у разі смерті, що настала внаслідок використання ліків проти коронавірусу або після вакцинації, членам сім'ї, батькам, утриманцям померлого виплатять 750-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня (у 2022 році 1 860 750 грн). Відповідно до постанови, якщо компенсацію, пов'язану з ускладненнями внаслідок використання ліків, буде отримано за процедурою Всесвітньої організації охорони здоров'я у рамках глобальної ініціативи "COVAX", тоді ця державна компенсація людині вже не виплачується. Виплати у разі встановлення особі інвалідності призначає та виплачує МОЗ. Нагадаємо, в Україні неповнолітнім виплатять 1000 гривень за вакцинацію. Окрім того, в Україні затвердили план вакцинації від COVID-19 на 2022 рік. Також Інформатор писав, що Україна використовуватиме від коронавірусу ліки прямої дії. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

За ускладнення чи смерть після вакцинації в Україні виплачуватимуть компенсацію

Читать на русском
За ускладнення чи смерть після вакцинації в Україні виплачуватимуть компенсацію

У разі смерті людини компенсацію отримають родичі

За ускладнення чи смерть після вакцинації в Україні виплачуватимуть компенсацію. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну.

Про це повідомляє Інформатор.

Які суми компенсації передбачені:

*у разі встановлення групи інвалідності, пов'язаної з ускладненнями, що виникли через використання ліків проти коронавірусу або після вакцинації:

  • 400-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня (у 2022 році – 992 400 грн) - для осіб з інвалідністю І групи,
  • 350-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2022 році – 868 350 грн)- для осіб з інвалідністю ІІ групи,
  • 300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2022 році – 744 300 грн) - для осіб з інвалідністю ІІІ групи.

*у разі смерті, що настала внаслідок використання ліків проти коронавірусу або після вакцинації, членам сім'ї, батькам, утриманцям померлого виплатять 750-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня (у 2022 році – 1 860 750 грн).

Відповідно до постанови, якщо компенсацію, пов'язану з ускладненнями внаслідок використання ліків, буде отримано за процедурою Всесвітньої організації охорони здоров'я у рамках глобальної ініціативи "COVAX", тоді ця державна компенсація людині вже не виплачується. Виплати у разі встановлення особі інвалідності призначає та виплачує МОЗ.

Нагадаємо, в Україні неповнолітнім виплатять 1000 гривень за вакцинацію. Окрім того, в Україні затвердили план вакцинації від COVID-19 на 2022 рік.

Також Інформатор писав, що Україна використовуватиме від коронавірусу «ліки прямої дії».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.