"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
Цей пісня для кожного, хто хоча б раз горів у пожежі почуттів, які виявилися лише ілюзією. Це твоє нагадування, що завжди варто обирати себе.
Це на третину більше, ніж за аналогічний період 2020 року
За перші три місяці 2021 року українські журналісти 21 раз піддавалися фізичній агресії під час роботи. Це на третину більше, ніж за аналогічний період 2020 року.
Про це у Facebook повідомив глава Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, передає Інформатор .
"Найбільше інцидентів сталося в лютому - чотирнадцять, три випадки задокументовані в січні і чотири - в березні. В основному це інциденти, пов'язані з агресивним перешкоджанням у виконанні редакційних завдань працівниками ЗМІ та журналістами-фрілансерами. Обставини окремих атак свідчать про умисний намір помсти за публікацію "незручних" матеріалів", - повідомив Томіленко.
Також він розповів, як журналістці Ользі Ферар розбили скло автомобіля, засновникові порталу "dtp.kiev.ua" Владиславу Антонову підпалили автомобіль, а журналісту і активісту Артемові Соценко з Донецької області кинули запальну суміш на паркан біля будинку. Жорстоке побиття журналіста чиновником зафіксовано в Черкасах, в Києві телеоператора вкусили за руку, в Бердянську - плювали в обличчя, а у Вінниці журналісту зламали палець.
У НСЖУ обурені значною фізичною агресією по відношенню до журналістів, хоча і відзначили оперативне реагування поліції на такі випадки.
"Фактично за перші три місяці цього року на журналістів атак скоєно на третину більше, ніж у 2020 році. У суспільстві зростають радикальні настрої, є напруга через карантин, але побиття і залякування журналістів - це грубе перешкоджання, яке повинно однозначно каратися. Національна поліція оперативно починає розслідування атак на працівників ЗМІ, є вже і успішні прецеденти покарання, але професія журналіста в Україні залишається небезпечною і беззахисною", - зазначив глава НСЖУ.
Нагадаємо, Україна приєдналася до програми ООН для підтримки країн у розробці дорожніх карт.
Також Інформатор писав, що в Україні за 2020 рік зафіксували 49 випадків антисемітизму.