За неявку у військкомат без повістки обіцяють відкрити кримінальну справу та оголосити в розшук: коментар юриста

У Києві ТЦК видав наказ, за яким проти чоловіків призовного віку відкриють справу за так зване "ухилянство", навіть якщо вони не отримали повістку

Оболонський районний РТЦК та СП у м. Києві
Оболонський районний РТЦК та СП у м. Києві

У Оболонському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) в Києві видали наказ. За ним, з'явитися до військкомату мусять не лише ті, хто отримав повістки, а й усі військовозобов'язані. Якщо не послухають - відкриють кримінальну справу та оголосять в розшук. 

Текст цього наказу оприлюднили у соцмережах, щоб його бачили якомога більше людей. У разі невиконання порушникам обіцяють відкрити проти них кримінальну справу за "ухилянство". 

За неявку у військкомат тих, хто не отримав повітску, відкриють кримнільну справу та оголосять в розшук: коментар юриста 1

У цьому наказі особливо важливо прочитати пункт 8. А ще - те, що під ним виділено курсивом. В Оболонському РТЦК та СП апелюють до статті 336 Кримінального кодексу України та погрожують відкрити за нею справу. 

За неявку у військкомат тих, хто не отримав повітску, відкриють кримнільну справу та оголосять в розшук: коментар юриста 2

Нема повістки - а кримінальна справа буде? 

Юристи кажуть, що ні. Андрій Новак, адвокат юридичної фірми "Міллер" у коментарі для "Української правди. Життя" пояснив, що цей наказ можна вважати частково законним.

У тих пунктах, де комісари інформують людей про мобілізацію та закликають прийти до ТЦК - з огляду на дотримання законодавства все гаразд. Але заява по відкриття кримінальної справи про тих, хто не отримав повістку в руки, не може вважатись законною. 

"Обов'язку для населення прибувати до ТЦК немає, оскільки таке сповіщення не являється повісткою. Тих осіб, які не мають повістки та не прийдуть до ТЦК, не зможуть притягнути до відповідальності. Оскільки єдина законна вимога прибути до ТЦК – повістка, за яку військовозобов'язаний розписався в отриманні", - пояснив адвокат. 

 Як можуть вручити повістки

  • Через родичів, друзів чи знайомих, які за вас розписались - ні.
  • Особам, які мають бронь - ні.
  • Видати повістку не за місцем прописки - так. 
  • Пройти медкомісію не за місцем обліку - ні. 
  • Видати повістку на вулиці, на роботі, у вас вдома - так. 

Як писав Інформатор, мобілізація у проміжний час має свої особливості. Це стосується випускників шкіл та студентів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube