Йдуть у бій за гроші: військовий ЗСУ про тактику та проблеми армії РФ на Покровському напрямку

Росіяни штурмують малими групами, використовують мотоцикли та FPV-дрони, але зазнають великих втрат. За словами військових, більшість окупантів воює без ідеології - лише заради заробітку

Ворог атакує малими групами під Покровськом
На Покровському напрямку ворог атакує малими штурмовими групами

На Покровському напрямку російські війська продовжують активні штурми, використовуючи FPV-дрони, мотоцикли та легку бронетехніку, яка здебільшого знищується ще до виходу на позиції оборони. Попри зафіксовані скупчення особового складу, українські бійці відзначають слабку підготовку та відсутність мотивації в армії РФ. Про ситуацію в ефірі "Суспільне. Студія" 9 серпня розповів штаб-сержант відділення комунікацій 117-ї окремої механізованої бригади Олександр Вовк.

За його словами, ворог діє малими групами по 2–3 особи, намагаючись захопити окопи або підвальні приміщення для закріплення. У росіян на озброєнні - FPV-дрони, дрони з оптоволоконним управлінням, а також керовані авіаційні бомби.

"Вони висаджують десант, який іде пішки або намагається рухатися на мотоциклах, щоб пришвидшити просування. Але ця техніка також швидко знищується. Це не рятує їх від втрат", - зазначив Вовк.

На напрямку діють підрозділи 8-ї та 51-ї армій РФ, і українська розвідка спостерігає значне скупчення піхоти.

Військовий додав, що навіть поранених штурмовиків через кілька днів знову відправляють на передову - незалежно від стану здоров’я. Через це, попри технічні ресурси, у росіян відчувається нестача підготовленого особового складу, і до штурмів залучають інструкторів та операторів дронів, які раніше не втратили техніку.

За словами Вовка, сучасний склад російської армії - це переважно люди без ідеологічних переконань, які пішли воювати виключно за гроші.

"Жили в злиднях, захотіли заробити. Це вся їхня мотивація", - підкреслив він.

Такі бійці часто здаються в полон, хоча подібні випадки не є масовими. Полонені зазвичай не володіють важливою інформацією, оскільки командування спеціально обмежує їхній доступ до деталей операцій. Коментуючи можливість територіальних поступок для замороження війни, військовий наголосив:

"Жодних поступок не може бути. Для Росії Україна як держава не існує, і їхня мета - її знищення. Віддавати населені пункти, які ворог не зміг захопити силою, - це просто подарунок агресору. Ми воюємо роками, і ніхто не згоден на таке".

Схожі спостереження озвучив у ефірі КИЇВ24 заступник командира 4-го батальйону "Сила Свобода" 4-ї бригади «Рубіж» майор НГУ Володимир Назаренко. За його словами, окупанти під час просування ховаються в будинках, лісосмугах і під кронами дерев, однак українські підрозділи роблять усе можливе, щоб завдати їм максимальних втрат і зірвати їхні плани.

Ситуація на Покровському напрямку

Російські війська продовжують штурми на Покровському напрямку, закидаючи на позиції ЗСУ навіть поранених солдатів. У 117-й бригаді повідомляють, що ворог діє дрібними групами й намагається закріпитися в глибині оборони, але безуспішно.

На тлі чуток про можливе оточення українських сил у місті, Генеральний штаб ЗСУ ввечері 5 серпня спростував інформацію про оточення Покровська. За даними Генштабу, російські війська ведуть наступальні дії північно-східніше від Покровська та намагаються перерізати лінії постачання ЗСУ, але поки що безрезультатно.

Сили оборони України продовжують утримувати позиції довкола агломерації Покровськ - Мирноград, незважаючи на регулярні атаки ворога, що тривають понад рік. За оновленими даними DeepState, російські війська активізували зусилля із захоплення Покровська, зокрема через ДРГ та штурми.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити