В цей день народилися французький актор Ален Делон та британський шеф-кухар Гордон Рамзі - свята, церковні та народні традиції на середу, 8 листопада
У середу, 8 листопада, православні відзначають свято Собору Архістратига Михаїла. У народі день відомий як Михайлів день, або "Михайлівські відлиги", "Михайлівські бруди". Іменини сьогодні святкують Гаврило, Михайло, Павло, Рафаель, Марта, Марфа.
Михайлів день відзначається 8 листопада. У народі його також називають Михайлівські бруди і Михайлівські відлиги, через настання тепла і появи бруду на дорогах.
Михаїл вважається найголовнішим серед Ангелів і Архангелів, створених Господом Богом, а Собор - їхнє з'єднання в єдине ціле. Дату святкування події було обрано у IV столітті на Соборі у місті Лаодикії. Листопад - це 9-й місяць із 12 (числення раніше починалося з березня). Ця цифра дорівнює кількості ангельських чинів. Число 8 - це день, коли повинні зібратися всі Небесні Сили на Страшний суд.
Завершуються всі сільськогосподарські роботи, і це відзначається з розмахом, танцями та співом. Протягом тижня столи ломляться від страв, на яких обов'язково має бути пиво, смажене м'ясо, мед і пироги.
Колись цього дня намагалися допомагати людям чи займатися благодійністю. Також день вдалий для вирішення будь-яких сімейних проблем.
Щорічно 8 листопада весь світ відзначає День містобудування (урбанізму), який вигадали задля привернення уваги до урбанізму та розвитку міської інфраструктури. Пропозицію щодо введення такої події вперше зробив у 40-х роках Карлос Марія делла Паолера – професор університету Буенос-Айреса. Вже в 1949 році розпочалося святкування Всесвітнього дня містобудування.
8 листопада приймають вітання будівники, архітектори, конструктори, проектувальники, пророби, малярі, забудовники тощо. Завдяки цим професіям кожне місто, село та мегаполіс отримує свій неповторний вигляд та стиль. Від якості виконання роботи залежить якість будівель та інфраструктури в цілому, тому нехтувати фахівцями містобудування недопустимо.
Щорічно 8 листопада світ відзначає Міжнародний день радіології. У 2012 році за ініціативи Європейського товариства радіологів було вирішено святкувати день відкриття рентгенівських променів професором фізики Вільгельмом Рентгеном. 8 листопада 1895 року професор випадково відкрив промені невідомого походження, котрі почав називати Х-промінням.
Цікаво, що відкривачем Х-променів насправді був талановитий український вчений Іван Пулюй, який показав трубку, що випромінювала Х-промені ще у 1881 році на міжнародній електротехнічній виставці. Через те, що виставка мала технічний характер, вчені на той час не розібрались в медичній цінності Х-променів. Ширші можливості з фінансування та вищий рівень розвитку науки в Німеччині, звідки родом Рентген, посприяли тому, що ім’я Пулюя забулося, хоча його винахід з користю служив людям ще до офіційного відкриття рентгенівських променів.
8 листопада мешканці різних країн відзначають Всесвітній день без Wi-Fi. Відзначати свято запропонувала у 2016 році Міжнародна федерація захисників довкілля FAI, що зареєстрована у Венесуелі. Цей день дозволяє користувачам безпровідних технологій зробити фізичне, розумове, емоційне "перезавантаження". Wi-Fi як інноваційна технологія була розроблена у 1999 році компаніями Nokia та Aironet, потім викуплена Cisco. Створений альянс корпорацій отримав назву WECA та зареєстрував новий спосіб передачі даних Wi-Fi.
Мета свята полягає в тому, щоб підвищити обізнаність світового суспільства щодо вірогідних ризиків для організму через постійне використання глобальної мережі, спрямувати людей до "живого" спілкування та хоч на день відволікти від сайтів, блогів, месенджерів тощо.
У США 8 листопада відзначається Міжнародний день каламбурів або День підбурювача та пособника. Ця неофіційна подія - це свято гри слів.
Хоча точне походження Дня неясне, ентузіасти припускають, що він міг виникнути в 1970-х роках. Однак сам каламбур має набагато довшу історію, яка сягає корінням у стародавні цивілізації. Єгиптяни використовували каламбури в міфах і тлумаченні снів, китайці - в царських указах, а шумери - в клинописі. Єврейська Біблія та ієрогліфи майя також містять каламбури, що свідчить про те, що люди здавна користувалися цим мовним вивертом.
Єдина мета цього дня - поширювати радість і сміх. День каламбурів - нагадує нам, що радість можна знайти в найменших речах, наприклад, у дотепному каламбурі.
У другу середу листопада у світі відзначається Міжнародний день патології. Подія International Pathology Day була запроваджена у 2014 році Королівським коледжем патологів RCPath з метою відзначити вклад працівників патологічних та лабораторних медичних служб у вирішенні глобальних питань охорони здоров’я. Робота медичних працівників у галузі патології спрямована також на покращення результатів щодо здоров’я людського суспільства.
На конференціях розглядають питання вивчення та запровадження патологами й медичними працівниками інноваційних засобів і технологій, перспективи використання штучного інтелекту для проведення цифрової діагностики патологічних захворювань. В круглому столі, що організовують на честь свята, приймають учать провідні вчені, професори, лікарі та консультанти з різних країн світу - Великобританії, Саудівської Аравії, США, Малайзії тощо.
Всесвітній день піаніста відзначається 8 листопада. Це свято музики, симфонії таланту й відданості справі, день вшанування видатних досягнень піаністів по всьому світу.
Історія фортепіано та його виконавців багата і різноманітна. Сучасні класичні піаністи можуть зосередитися на виконанні, записі та викладанні, в той час як їхні колеги у 19 столітті також були відомі як композитори та транскриптори. Такі майстри, як Моцарт, Бетховен і Шопен пам’ятають за їхню подвійну роль композиторів і піаністів, тоді як джазові піаністи, такі як Дюк Еллінгтон і Телоніус Монк, прославилися своїми імпровізаційними навичками.
Фортепіано, винайдене Бартоломео Крістофорі у 1700 році, протягом століть зазнало значних трансформацій. Він став центральним інструментом у західній музиці, здатним відтворювати широкий спектр стилів та виразів. Подорож фортепіано позначена такими віхами, як вихід у 2002 році фільму "Піаніст", що розповідає про життя польсько-єврейського піаніста і композитора Владислава Шпільмана під час Голокосту.
Всесвітній день піаніста - це більше, ніж святкування, це запрошення зануритися у світ фортепіанної музики. Це день, щоб оцінити відданість піаністів, які проводять незліченну кількість годин, вдосконалюючи своє мистецтво, і надихнути інших відкрити для себе радість гри на фортепіано.
8 листопада 1935 р. - Ален Фаб'єн Моріс Марсель Делон - французький актор театру і кіно, кінорежисер, сценарист і продюсер. Кінозірка та секс-символ 1960-х - 1980-х років.
8 листопада 1966 р. - Гордон Джеймс Рамзі - британський шеф-кухар, провідний британських телешоу The F Word, "Кошмари на кухні" та "Пекельна кухня", а також їх американських версій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.