В цей день народилися американський актор Девід Швіммер та індійський актор Шахрух Хан - свята, церковні та народні традиції на четвер, 2 листопада
У четвер, 2 листопада, православні вшановують мучеників Акіндіна, Пігасія та інших з ними. У народі його ще називають Житницями - за те, що у цей день люди моляться за збереження зерна. Іменини сьогодні святкують Костянтин, Домініка, Альберт, Леопольд, Маркіян, Акіндін, Пігаса.
У церковному календарі це дата вшанування пам'яті святих Акіндіна, Пігасія, Афонія, Елпідифора, Анемподиста та інших мучеників з ними. Акіндін, Пігасій та Анемподист служили при дворі царя Сапора II. Вони таємно проповідували християнство. Коли правитель почав гоніння на християн, йому було донесено про їхню віру. Тоді ці придворні постали перед царським судом та підтвердили чутки про свою віру. Він наказав побити їх батогами, але вони не видали жодного стогін і крику. Від напруги, що повисла в повітрі, Сапор знепритомнів. Після молитви Акіндіна, Пігасія і Анемподиста цар прийшов до тями і звелів повісити їх над багаттям, щоб вони задихнулися від диму, що підіймався вгору. Але вогонь погас, а мотузки розв'язалися. Святі мученики розповіли цареві, що їх оберігає Господь Бог від смерті.
Тоді Сапор у гніві почав лаяти Господнє Ім'я і онімів. Придворні та кати не могли зрозуміти жестів царя, який хотів, щоб мучеників відвели до в'язниці. Тоді Акіндін зглянувся над ним і промовив молитву, яка позбавила Сапора німоти. Розлючений цар наказав відновити тортури: прив'язати святих до ґрат і розвести під нею багаття. Несподівано пішов дощ і загасив полум'я. Тоді багато придворних повірили в Ісуса Христа і прийняли Хрещення дощем.
Кат вибачився у святих і без страху пішов на страту. Від язичництва зреклися мати царя і вельможа Елпідіфор. Тоді Сапор засудив усіх до страти через відрубування голови. Коли мучеників повели до страти, до процесії приєдналися тисячі християн. Сапор наказав знищити всіх, хто йшов за ними, а святих, включаючи і свою матір, спалити наступного дня.
Уцілілі християни прийшли вночі місце страти, знайшли тіла святих мучеників і поховали їх із почестями. Вогонь не пошкодив їх, але душі здійнялися на небеса.
Сім'ї збираються біля вогню (біля пічки) і ворожать на свою долю. Також цього народного свята сушать хліба і молотять зерно. У житницях на зерно розвішуються обереги від вогню.
2 листопада відзначають День усіх померлих. Традиційно цього числа християни відвідують могили своїх рідних, приносять до них квіти та ставлять свічки. У цей день у церквах відправляються панахиди.
До X сторіччя нашої ери християни поминали померлих тільки у родинному колі. Кожного року у дні, які були безпосередньо близькими до дати смерті, читалися особливі молитви за померлих. Тому єдиного церковного свята не було.
Вперше таку традицію започаткували у монастирях. Там призначали один день, коли всі служителі згадували своїх попередників та мучеників, які прийняли смерть за християнську віру.
ООН запровадили День припинення безкарності за злочини проти журналістів. У всьому світі його відзначають 2 листопада. На жаль, багато журналістів гинуть під час виконання своїх обов’язків, а справи розслідування їх загибелі часто не доходять до справедливого суду.
Українці протягом століть боролись за створення своєї держави та свободу висловлювання своїх думок. Не один раз різноманітні українські видання стикалися з забороною друку їх окремих статей та газети або журналу в цілому. Наші журналісти в усі роки намагалися обійти систему, аби громадяни знали правду. Шлях, який пройшла українська журналістика, неможливо назвати простим. Деякі вважають журналістів неабиякими сміливцями. Їм вдається знаходити шляхи до істинної правди та відкривати очі мільйонам.
На жаль, не всі готові миритися з гіркою правдою, а тому із року в рік професія журналіста стає дедалі небезпечнішою. В дев’яти з десяти випадків злочинець залишався непокараним і розслідуванням нападів ніхто не займався. До певного часу більшість населення України не вдавалося в такі подробиці професійного життя журналістів. Проте, переломним моментом стала смерть Георгія Гонгадзе. Українці почали звертати більше уваги на безкарність за злочини проти журналістів. Адже вони розслідують та висвітлюють справи щодо корупції та інших незаконних дій в Україні та світі.
З 2006 по 2017 роки були здійснені вбивства понад 1000 журналістів, а 55% з них були скоєні в країнах, де немає збройних конфліктів. У 2018 році ЮНЕСКО зареєструвала понад 86 вбивств журналістів. До списку із 1010 загиблих журналістів під час виконання своїх обов’язків було включено 10 осіб, котрі загинули на території України.
2 листопада відзначається День динамічної нешкідливості. Цей термін був придуманий Джеєм Діншахом, який є засновником веганського товариства у США. Він взяв за основу концепцію ненасильства Махатми Ганді, коли людина повинна заподіювати найменшу шкоду, при цьому видаляючи біль та заміняючи його добротою й турботою про людей.
День динамічної нешкідливості заведено святкувати у день народження Джея. Таке рішення було прийняте веганською спільнотою. Ця людина присвятила своє життя розповсюдженню філософії, яка зараз є основою світогляду більшості веганів.
Послідовники ідеї нешкідливості пропонують у цей день записати усі шкідливі речі та скласти план поступового їх усунення. Вони радять почати з відмови від вживання м’яса та товарів, на виробництві яких використовується важка дитяча праця.
Щороку у перший четвер листопада світ відзначає Міжнародний день стаута. Всі шанувальники міцного ірландського пива насолоджуються улюбленим напоєм.
Темний ель або портер почали готувати з 1700 року. Пиво стало поширеним серед вуличних торгашів та носіїв речей того часу. Свято запровадила у 2011 році Ерін Петерс, також відома як Богиня пива. Спочатку видатну дату святкували лише в пивоварнях, барах та ресторанах. Але потім свято поширилося на інтернет-ресурсах.
З роками смак, міцність, рецептура, колір напою змінювалися. І вже ніхто достеменно не може пояснити відмінності між портером та стаутом. У XIX столітті лікарі рекомендували міцне пиво своїм пацієнтам в якості лікувального засобу з корисними цілющими властивостями.
Щороку у перший четвер листопада країни світу відзначають Міжнародний день проектного менеджера. Професійне свято International Project Management Day було започатковано у 2004 році. День керування різноманітними проєктами вперше пройшов на чолі з Лаверном Джонсоном та Лорі Мілхевен. В акції також брали участь жінки та чоловіки з команди IIL - Міжнародного інституту навчання.
Свято менеджерів створене, щоб відзначити працю спеціалістів у галузі керування проєктами. Без грамотної координації неможливо реалізувати будь-які програми ефективно, плідно та з найменшими витратами ресурсів.
День "Чоловіки готують вечерю" відзначають щорічно у перший четвер листопада. Ця подія походить із США.
День "Чоловіки готують вечерю" був заснований, щоб допомогти тим чоловікам, які, можливо, ніколи не готували за межами барбекю, і яких трохи лякає кухня. Сенді Шаркі засновниця цього дня, мала на меті продемонструвати, що чоловіки можуть бути справжніми чарівниками на кухні і допомагати готувати смачні та вишукані страви.
Цей день - жартівлива подія, не для тих чоловіків, які регулярно готують та отримують задоволення від цього процесу. Це свято про чоловіків та хлопців, які бояться кухні, миття посуду та не вміють готувати.
Існує кілька правил святкування Дня "Чоловіки готують вечерю":
Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти, відзначається в перший четвер листопада. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про значну кількість дітей та підлітків у всьому світі, які стикаються з насильством та булінгом у школі, що негативно впливає на їхнє здоров’я, добробут та освіту.
Держави-члени ЮНЕСКО проголосили перший четвер листопада Міжнародним днем боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти, включаючи кібербулінг. Ця декларація визнає, що пов’язане зі школою насильство в усіх його формах порушує права дітей і підлітків на освіту, здоров’я та благополуччя.
Цей день закликає різні зацікавлені сторони, включаючи держави-члени, партнерів ООН, міжнародні та регіональні організації, громадянське суспільство, неурядові організації та окремих осіб, пропагувати, відзначати та сприяти проведенню цього міжнародного дня.
Мета - залучити учнів, батьків, освітні спільноти, органи управління освітою та такі сектори, як технологічна індустрія, до запобігання всім формам насильства та сприяння створенню безпечного навчального середовища.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет підкреслив, що з 2020 року перший четвер листопада відзначається як Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школах. Цей день слугує важливим нагадуванням світові про те, що будь-яка форма насильства в школі порушує права учнів на освіту, здоров’я та благополуччя.
Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти закликає учнів, батьків, членів освітніх спільнот, органи управління освітою, а також ряд секторів і партнерів, включаючи технологічну індустрію, взяти участь у запобіганні всім формам насильства та створенні безпечного навчального середовища, що так важливо для здоров’я, благополуччя та навчання дітей і молоді.
2 листопада 1965 р. - Шахрух Хан - індійський актор, продюсер і телеведучий. Також відомий як "король Боллівуду", "король Кхан". Рекордсмен за кількістю виграних Filmfare Award за найкращу чоловічу роль.
2 листопада 1966 р. - Девід Лоуренс Швіммер - американський актор, режисер, активіст і продюсер. Найбільш відомий за роллю Росса Геллера в серіалі "Друзі", що принесла йому світову популярність, а також озвучуванні мультфільмів трилогії "Мадагаскар", виконавши роль жирафа Мелмана.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.