Цього дня народились американська супермодель і акторка Сінді Кроуфорд та барбадоська співачка Ріанна
Сьогодні, 20 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті князя Київського Ярослава Мудорого та проповідника Агафона Києво-Печерського. В цей день святкують іменини Лев, Ярослав, Петро, Єгор, Юрій, Георгій. До кінця року залишається 314 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо в цей день захід сонця червоного кольору – літо буде холодним.
Ярослав Мудрий був сином іншого відомого князя Володимира Великого, який хрестив Київську Русь. В 1015 році Володимир Великий помер.
За час правління Ярослав Мудрий видав перший у Київській Русі звід законів "Руська правда". Він вперше замінив тілесні покарання та страту на грошові штрафи. Також Ярослав Мудрий ліквідував загрозу від печенігів для Київської Русі.
Дбав князь Ярослав і про культуру та релігію в державі. За його правління були побудовані храм Благовіщення, Золоті ворота, храм святого Георгія і святої Ірини, Софія Київська. При Софії Київській була заснована школа богослов'я.
Для всіх своїх дітей Ярослав влаштував шлюби з членами королівських сімей різних європейських країн, за що його назвали "тестем Європи". Завдяки цим шлюбам Київська Русь зміцнила своє політичне становище в Європі.
20 лютого 2014-го року стало переломною датою в надії на краще для всього українського народу. Він пробудився на Майдані і повстав проти кегебістсько-олігархічної системи минулого. За європейське майбутнє своїх дітей Герої віддавали найдорожче – власне життя.
11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні" в країні встановлено особливий пам’ятний день – "День Героїв Небесної Сотні", який відзначається тепер щорічно 20-го лютого.
Це зроблено "На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України", – йдеться в документі.
Це свято започаткували у 2008 році за ініціативи Форуму курців. Люлька складається з камери для тютюну та мундштука, через який вдихається повітря, що підтримує горіння. Якісні люльки виготовляють із рідкісного вересового кореня, який має вогнестійкі властивості та неповторну текстуру.
Люлька – не просто аксесуар, а здавна символ культури і миру. Американські індіанці використовували так званий калюмет – ритуальну люльку для укладання угод і примирення ворогуючих сторін. У XIX–XX століттях люлька стала символом мислителів і письменників, серед яких були Альберт Ейнштейн, Марк Твен, і навіть герой роману Конан Дойла – Шерлок Холмс.
Толстовки з капюшонами нерідко асоціюють із підлітковою культурою, та насправді цей одяг – багатофункціональний. Він використовується як для зимових прогулянок, так і для занять спортом чи навіть модних показів провідних дизайнерів. Її створили у 1930-х роках у США спеціально для робітників холодних нью-йоркських складів.
Саме слово "капюшон" походить від староанглійського hōd ("худ" нині стало "худі"). Втім, сама ідея капюшона сягає ще Середньовічної Європи. У ті часи ченці носили довгі туніки з капюшонами. Капюшони також були невід’ємною частиною плащів робітників і мандрівників.
Особливу популярність цей одяг здобув в Англії у XII столітті, ймовірно, завдяки нормандському завоюванню. Нормани ввели в ужиток капу – короткий плащ із капюшоном, який був незамінним у суворих погодних умовах.
На середньому вишневому дереві росте сым тисяч вишень. Вишневий пиріг традиційно готується з терпкими, а не солодкими вишнями. Перший записаний рецепт яблучного пирога був написаний 1381 року в Англії. У 1500-х роках з'явилися і стали популярними різні фруктові пироги, зокрема вишневі. Вишневий пиріг вперше спекли для королеви Єлизавети I.
Семюель Бат Томас винайшов англійський кекс. Колишній англієць, він емігрував до Нью-Йорка 1874 року. До 1880 року в нього була своя пекарня в районі, відомому сьогодні як Челсі. Саме там він винайшов те, що назвав тостерним крампетом або кексом.