Як зрозуміти, що ви на межі нервового зриву: основні ознаки

Читать на русском

Важливо вчасно звернутися до фахівця

Читать на русском
Як зрозуміти, що ви на межі нервового зриву: основні ознаки

Важливо вчасно звернутися до фахівця

Під час війни емоцій накопичується дуже багато, здебільшого негативних: тривога, злість, розгубленість, емоційне виснаження. Якщо намагатися постійно придушувати їх, може виникнути загострення, психічний розлад або кризовий психічний стан.

Це може призвести до нервового зриву — гострого психічного стану, коли людина надто емоційно реагує на події. На які ознаки слід звернути увагу, щоб вчасно розпізнати цей стан, розповідає психотерапевтка Наталія Портницька. 

 Неконтрольовані за силою емоційні реакції - агресія, лють, плач, дратівливість; різкі безпричинні перепади настрою - від сміху до люті і навпаки. Емоції виникають несподівано, спрямовуються на першого, хто трапився під руку, сила емоції явно перебільшена, порівняно з приводом, який її викликав. Зупинити емоції неможливо.

  • Панічні реакції - раптові надсильні напади тривожності. Страх стає настільки сильним, що виникають раптові труднощі з диханням, підвищується серцебиття, тиск, здається, що земля втікає з-під ніг.
  • Пригніченість, апатія, байдужість, почуття безсилля, безнадійності. Незважаючи на те, що людина розуміє, що зараз потрібна її активність, допомога, сил вистачає лише на те, щоб лежати в ліжку та дивитися в одну точку. Будь-які інші, навіть найпростіші дії, вимагають надзвичайних зусиль.
  • Безсоння чи надмірна сонливість. В обох випадках немає відчуття того, що ви відпочили та набралися сили. Це призводить до виснаження організму.
  • У голові весь час крутяться нав'язливі думки. Їх неможливо позбутися або переключитися на щось інше. Поширене переконання, що потрібно постійно перевіряти новини, «тримати руку на пульсі». Так, людина постійно «скролить» канали новин. На решту об'єктивно важливих справ не залишається часу і сил.
  • Неможливість зосередитися на чомусь, запам'ятати найпростіші речі. Постійне почуття туману в голові.
  • Відсутність інтересу до чогось, навіть до подій, що безпосередньо стосуються життя та безпеки самої людини.
  • Зловживання алкоголем чи іншими психоактивними речовинами.

Якщо вам здається, що у вас чи ваших близьких спостерігаються схожі симптоми, найкраще звернутися до фахівця. Щоб отримати безкоштовну конфіденційну онлайн-консультацію психолога або психотерапевта, потрібно лише коротко описати свій запит і залишити заявку на сайті tellme.com.ua.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.