"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Вторгнення рф та початок повномасштабних бойових дій закономірно збільшили кількість злочинів, пов’язаних із державною зрадою
Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україні відбувся сплеск кількості справ за статтею про державну зраду. Так, у березні 2022 року їхня кількість зросла майже у 10 разів за місяць — до 359 проваджень. Пік протримався до квітня.
Відтоді кількість зареєстрованих справ поступово почала меншати. Про це свідчать дані платформи Оpendatabot.
У грудні за статтею 111 ККУ було зареєстровано навіть менше проваджень, аніж на початку року — 17. Загалом за весь рік зареєстрували 1 957 проваджень за статтею про державну зраду. До суду дійшло лише 16% цих справ.
Злочини за статтями, пов’язаними з пособництвом та виправдовуванням рф, активно реєструвати та розглядати почали з червня 2022 року.
Найбільша частка — а саме 36% — відкритих проваджень проти колаборантів припадає на червень. Тоді було обліковано 1 390 справ. Другий сплеск відбувся на початку осені, й відтоді кількість відкритих проваджень за цією статтею зменшувалась. За 6 місяців минулого року, з червня по грудень, було зареєстровано 3851 провадження за статтею 111-1 ККУ про колабораційну діяльність. З них до суду дійшли лише 16% справ.
Найбільшу кількість проваджень через пособництво державі-агресору було зареєстровано у червні — 76 справ. Загалом за 6 місяців минулого року, з червня по грудень, було зареєстровано 379 проваджень за статтею 111-2, з них до суду дійшло лише 6%.
Найбільшу кількість справ щодо виправдовування та вихваляння нападу РФ на Україну було зареєстровано у червні — 544 провадження. Це 40% від загальної кількості облікованих справ. Загалом за півроку зафіксовано 1354 провадження за статтею 436-2 ККУ. З них до суду дійшли 38%.
У Дніпрі працювала агентурна мережа головного управління генштабу збройних сил рф (більше відому як гру). 20 січня, контррозвідники затримали 7 російських агентів. Вони передавали росіянам координати об'єктів критичної інфраструктури, у тому числі енергогенеруючих підприємств. Всю зібрану інформацію передавали представникам гру через резидента групи. Ним виявився громадянин рф, колишній мешканець Дніпра, який у 2014 році створив місцеву прокремлівську громадську організацію. Її представники виступали за створення так званої "південно-східної Української республіки", підконтрольної країні-агресору. Ці відомості окупанти використовували для підготовки і здійснення ракетних ударів по місту. А після обстрілів агенти відвідували місця "прильотів", щоб встановити наслідки повітряних атак і повторно їх скоригувати.
Нагадаємо, брата Царьова засудили до 5 років за тероризм. Він готував вибухи на Дніпропетровщині. Крім того, СБУ назвала можливі причини катастрофи гелікоптера у Броварах.
Також Інформатор писав, хто корегував ракетні удари по Дніпру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.