Як засуджували колаборантів, посібників та виправдовувачів «руського миру» у 2022 році: статистика

Вторгнення рф та початок повномасштабних бойових дій закономірно збільшили кількість злочинів, пов’язаних із державною зрадою

Як засуджували колаборантів, посібників та виправдовувачів «руського миру» у 2022 році: статистика
Найбільша частка — а саме 36% — відкритих проваджень проти колаборантів припадає на червень

Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україні відбувся сплеск кількості справ за статтею про державну зраду. Так, у березні 2022 року їхня кількість зросла майже у 10 разів за місяць — до 359 проваджень. Пік протримався до квітня. 

Відтоді кількість зареєстрованих справ поступово почала меншати. Про це свідчать дані платформи Оpendatabot. 

У грудні за статтею 111 ККУ було зареєстровано навіть менше проваджень, аніж на початку року — 17. Загалом за весь рік зареєстрували 1 957 проваджень за статтею про державну зраду. До суду дійшло лише 16% цих справ. 

Злочини за статтями, пов’язаними з пособництвом та виправдовуванням рф, активно реєструвати та розглядати почали з червня 2022 року.

Колаборанти

Найбільша частка — а саме 36% — відкритих проваджень проти колаборантів припадає на червень. Тоді було обліковано 1 390 справ. Другий сплеск відбувся на початку осені, й відтоді кількість відкритих проваджень за цією статтею зменшувалась. За 6 місяців минулого року, з червня по грудень, було зареєстровано 3851 провадження за статтею 111-1 ККУ про колабораційну діяльність. З них до суду дійшли лише 16% справ.

Пособництво державі-агресору

Найбільшу кількість проваджень через пособництво державі-агресору було зареєстровано у червні — 76 справ. Загалом за 6 місяців минулого року, з червня по грудень, було зареєстровано 379 проваджень за статтею 111-2, з них до суду дійшло лише 6%.

Виправдання та глорифікація збройної агресії рф

Найбільшу кількість справ щодо виправдовування та вихваляння нападу РФ на Україну було зареєстровано у червні — 544 провадження. Це 40% від загальної кількості облікованих справ. Загалом за півроку зафіксовано 1354 провадження за статтею 436-2 ККУ. З них до суду дійшли 38%.

Російські агенти у Дніпрі 

У Дніпрі працювала агентурна мережа головного управління генштабу збройних сил рф (більше відому як гру). 20 січня, контррозвідники затримали 7 російських агентів. Вони передавали росіянам координати об'єктів критичної інфраструктури, у тому числі енергогенеруючих підприємств. Всю зібрану інформацію передавали представникам гру через резидента групи. Ним виявився громадянин рф, колишній мешканець Дніпра, який у 2014 році створив місцеву прокремлівську громадську організацію. Її представники виступали за створення так званої "південно-східної Української республіки", підконтрольної країні-агресору. Ці відомості окупанти використовували для підготовки і здійснення ракетних ударів по місту. А після обстрілів агенти відвідували місця "прильотів", щоб встановити наслідки повітряних атак і повторно їх скоригувати.

Нагадаємо, брата Царьова засудили до 5 років за тероризм. Він готував вибухи на Дніпропетровщині. Крім того, СБУ назвала можливі причини катастрофи гелікоптера у Броварах. 

Також Інформатор писав, хто корегував ракетні удари по Дніпру. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube