«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Деякі країни продовжують вигідно для себе купувати у росії енергоресурси
Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого і незабаром за такий вчинок стала найпідсанкціонованішою країною у світі, обігнавши Північну Корею та Іран. Але при цьому росії є великою сировинною економікою, а в сировині для товарів завжди є потреба. Незважаючи на санкції цивілізованого світу за грубе порушення норм міжнародного права, деякі країни продовжують (і навіть посилюють) торгівлю з росією.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Bloomberg.
"Якщо метою санкцій було зупинити російських військових, це було нереально. Він (путін, - ред.) все ще може фінансувати воєнні зусилля, він все ще може компенсувати частину шкоди, якої санкції завдають її населенню", - сказав Яніс Клюге, старший юрист по Східній Європі та Євразії у Німецькому інституті міжнародних відносин та безпеки у Берліні.
Так, однією з великих дірок у санкціях проти рф є готовність інших країн продовжувати закуповувати нафту, навіть у деяких випадках зі знижкою.
Індійські нафтопереробні заводи закупили понад 40 мільйонів барелів російської нафти між початком вторгнення в Україну наприкінці лютого та на початку травня. Це на 20% більше, ніж російсько-індійські потоки за весь 2021 рік, згідно з розрахунками Bloomberg, що базуються на даних міністерства торгівлі. Нафтопереробні заводи шукають приватні угоди замість публічних тендерів, щоб купити російські барелі дешевше за ринкові.
Китай також зміцнює свої енергетичні зв'язки з росією. Звичайно - зі знижками. Китай купує у росії нафту, яку не хочуть брати в інших місцях світу. Пекін збільшив імпорт, а також веде переговори щодо поповнення стратегічних запасів сирої нафти російською нафтою.
Це аналогічна історія для виробників сталі та коксівного вугілля. Згідно з офіційними даними митниці, імпорт з росії зріс за третій місяць квітня більш ніж удвічі більше за торішній рівень. А деякі продавці російської нафти та вугілля намагалися полегшити ситуацію для китайських покупців, дозволивши угоди у юанях.
"Переважна більшість країн світу не бере участі у запровадженні санкцій", - сказав Ваутер Джейкобс, засновник та директор Центру товарів і торгівлі Erasmus в Університеті Еразмус у Роттердамі. "Торгівля продовжуватиметься, потреба в паливі буде, а покупці в Азії або на Близькому Сході активізуються".
Коли справа доходить до газу, у росії менше можливостей для перенаправлення поставок, але країни наприкінці трубопроводів з росії також прив'язані до залежності від Москви.
Близько 40% потреб ЄС у газі задовольняється росією. Європейські поставки навіть підскочили у лютому та березні, оскільки вторгнення викликало стрибок цін на європейські газові хаби, зробивши покупки у російського «Газпрому» дешевшим для більшості клієнтів із довгостроковими контрактами.
З того часу обсяги знизилися завдяки більш теплій погоді та рекордним притокам зрідженого природного газу з США та інших країн. Також були збої через військову активність, і сама росія призупинила постачання до Польщі, Болгарії та Фінляндії, які відмовилися від вимоги путіна заплатити в рублях.
Незважаючи на те, що ЄС знижує свою залежність – Німеччина каже, що залежність знизилася до 35% з 55% – на кожному кроці виникають ускладнення. Декілька великих покупців російського газу щосили намагаються продовжувати купувати найважливіше паливо, і комунальні служби, такі як італійська Eni SpA і німецька Uniper SE, очікують продовження поставок.
"Міжнародне енергетичне агентство заявляє, що Європа може замінити більше половини свого російського газу цього року. І тиск на російську економіку та фінанси путіна зрештою посилиться", - зазначає агентство.
Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що нафтове ембарго щодо росії призведе до ще більшої ізоляції рф, та залишить її на узбіччі сучасної економіки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.