Як світ платить за війну росії проти України і чому у санкціях є "дірки"

Читать на русском

Деякі країни продовжують вигідно для себе купувати у росії енергоресурси

Читать на русском
Як світ платить за війну росії проти України і чому у санкціях є "дірки"

Деякі країни продовжують вигідно для себе купувати у росії енергоресурси

Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого і незабаром за такий вчинок стала найпідсанкціонованішою країною у світі, обігнавши Північну Корею та Іран. Але при цьому росії є великою сировинною економікою, а в сировині для товарів завжди є потреба. Незважаючи на санкції цивілізованого світу за грубе порушення норм міжнародного права, деякі країни продовжують (і навіть посилюють) торгівлю з росією.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Bloomberg

"Якщо метою санкцій було зупинити російських військових, це було нереально. Він (путін, - ред.) все ще може фінансувати воєнні зусилля, він все ще може компенсувати частину шкоди, якої санкції завдають її населенню", - сказав Яніс Клюге, старший юрист по Східній Європі та Євразії у Німецькому інституті міжнародних відносин та безпеки у Берліні.

Так, однією з великих дірок у санкціях проти рф є готовність інших країн продовжувати закуповувати нафту, навіть у деяких випадках зі знижкою.

Індійські нафтопереробні заводи закупили понад 40 мільйонів барелів російської нафти між початком вторгнення в Україну наприкінці лютого та на початку травня. Це на 20% більше, ніж російсько-індійські потоки за весь 2021 рік, згідно з розрахунками Bloomberg, що базуються на даних міністерства торгівлі. Нафтопереробні заводи шукають приватні угоди замість публічних тендерів, щоб купити російські барелі дешевше за ринкові.

Китай також зміцнює свої енергетичні зв'язки з росією. Звичайно - зі знижками. Китай купує у росії нафту, яку не хочуть брати в інших місцях світу. Пекін збільшив імпорт, а також веде переговори щодо поповнення стратегічних запасів сирої нафти російською нафтою.

Це аналогічна історія для виробників сталі та коксівного вугілля. Згідно з офіційними даними митниці, імпорт з росії зріс за третій місяць квітня більш ніж удвічі більше за торішній рівень. А деякі продавці російської нафти та вугілля намагалися полегшити ситуацію для китайських покупців, дозволивши угоди у юанях.

"Переважна більшість країн світу не бере участі у запровадженні санкцій", - сказав Ваутер Джейкобс, засновник та директор Центру товарів і торгівлі Erasmus в Університеті Еразмус у Роттердамі. "Торгівля продовжуватиметься, потреба в паливі буде, а покупці в Азії або на Близькому Сході активізуються".

Коли справа доходить до газу, у росії менше можливостей для перенаправлення поставок, але країни наприкінці трубопроводів з росії також прив'язані до залежності від Москви.

Близько 40% потреб ЄС у газі задовольняється росією. Європейські поставки навіть підскочили у лютому та березні, оскільки вторгнення викликало стрибок цін на європейські газові хаби, зробивши покупки у російського «Газпрому» дешевшим для більшості клієнтів із довгостроковими контрактами.

З того часу обсяги знизилися завдяки більш теплій погоді та рекордним притокам зрідженого природного газу з США та інших країн. Також були збої через військову активність, і сама росія призупинила постачання до Польщі, Болгарії та Фінляндії, які відмовилися від вимоги путіна заплатити в рублях.

Незважаючи на те, що ЄС знижує свою залежність – Німеччина каже, що залежність знизилася до 35% з 55% – на кожному кроці виникають ускладнення. Декілька великих покупців російського газу щосили намагаються продовжувати купувати найважливіше паливо, і комунальні служби, такі як італійська Eni SpA і німецька Uniper SE, очікують продовження поставок.

"Міжнародне енергетичне агентство заявляє, що Європа може замінити більше половини свого російського газу цього року. І тиск на російську економіку та фінанси путіна зрештою посилиться", - зазначає агентство.  

 Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що нафтове ембарго щодо росії призведе до ще більшої ізоляції рф, та  залишить її на узбіччі сучасної економіки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.