«Запроси мене» – пісня, що переносить у часи шкільних дискотек, коли музика говорила за нас, а випадковий погляд міг означати все. Це історія двох людей, які бояться зізнатися у своїх почуттях, але мріють про цей танець.
За це можна отримати компенсацію
Під час воєнного стану в Україні на потреби ЗСУ та ТРВ можуть вилучатися транспортні засоби у підприємств та звичайних громадян. Тим часом, віддаючи техніку на захист країни, важливо правильно оформити цю дію. І справа не в тому, щоб чинити якісь перешкоди військовим. А в тому, що інакше, якщо автомобіль не повернеться з бою, він за документами залишиться у вашій власності з усіма податковими наслідками.
На прохання читачів Інформатор попросив консультанта з податків та зборів Валентину Верхогляду розповісти, як правильно оформити документи при передачі техніки військовим. Ось що ми довідалися.
"Вилучення техніки регулюються Законом України "Про мобілізаційну роботу та мобілізацію", Законом "Про примусове відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану", постановами Кабінету Міністрів №1921 від 2000 року та №998 від 2012 року, що містить форму акта вилучення. Вилучення техніки може відбуватися за рішенням військового командування за погодженням з військовою адміністрацією, а на території, де йдуть бойові дії, це вилучення можливе і без будь-якого погодження. від того, чим закінчиться мобілізація техніки. Якщо техніка буде знищена – сплачується компенсація. Якщо ні – її повертають", - сказала Валентина Верхогляд.
Ми уважно прочитали всі ці документи і постаралися переказати їхній основний сенс простими словами. Якщо ви передали свою техніку військовим, вони повинні видати вам акт, складений за формою, встановленою постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2012 р. № 998, а за тимчасовим вилученням транспортних засобів – акт приймання-передачі транспортних засобів та техніки (за формою додатка 4 до Постанови МУ № 1921).
Найчастіше у підприємств мобілізують саме транспортні засоби. Документально це має бути оформлено Актом на вилучення транспортного засобу, що складається у трьох примірниках, та в ньому має бути зазначено:
Після оголошення демобілізації транспортні засоби мають бути повернені власнику на його заяву. Повернення проводиться також на підставі акта приймання-передачі, лише вже з додатка 6 до Постанови № 1921. Якщо транспортний засіб пошкоджено або знищено, власник отримає компенсацію у сумі, визначеній незалежним оцінювачем та затвердженої відповідним висновком (додаток 8 до Постанови № 1921).
Якщо військові не змогли знайти господаря майна, яким скористалися, вони все одно мають скласти акт та вручити під розписку господарю пізніше. Саму форму акта приймання-передачі транспортних засобів ви можете завантажити та роздрукувати тут, а форму акта про примусове відчуження або вилучення майна тут.
Ольга Палій