Росіяни робили запаси ракет для ударів по українській інфраструктурі, для війни з цивільними під час холодів, протягом зими. Їм допомагали їх божевільні союзники, зокрема з кндр. Вони воюють навіть з дітьми. Україна має чим відповідати.
“Зеленський не може підписати договір про те, що Росія забирає повністю Донбас, а Україна відмовляється від Криму та НАТО, бо це заборонено Конституцією. Росіяни будуть біля воріт Дніпра, Полтави та Запоріжжя, якщо Трамп відмовить Україні у зброї та боєприпасах”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
«Забувай мене» – це емоційний сплеск і вияв почуттів ліричного героя через відносини, які розпадаються. Незважаючи на глибокий сум, він закликає забути минуле, адже розуміє: розлука — шанс для обох знайти новий шлях.
Будьте поряд зі своїми близькими!
Страшні події останніх днів, пов'язані із нападом на Україну Росії, стали справжнім випробуванням міцності нервів для кожного українця. Як пережити цей страшний час? Як допомогти собі і тим, хто поруч? Інформатор попросив лікаря-психіатра першої категорії Марину Шелуденко дати практичні поради щодо надання першої психологічної допомоги.
У момент дії надмірного стресового фактора, а зараз такий фактор діє на всіх жителів України, важливо не бути ізольованим. Будьте поруч зі своїми близькими: рідними, друзями, знайомими, які можуть помітити зміни у вашому стані та допомогти.
Важливо спілкуватися з людьми, відволікатися від потоку новин. Промовляйте свої почуття, переживання, відчуття, це дозволить якнайшвидше їх відпустити. Є люди, яким не властиво промовляти свої переживання. Таких людей варто тактильно заохочувати: обіймати, торкатися них, цілувати, допомагати їм робити звичайні побутові відносини.
Займіть себе справою. Не можна сидіти та не діяти. Зробіть те, що можете. Виконувати свої щоденні обов'язки, є можливість - приготуйте просту вечерю, прийміть душ, застеліть чисту постіль - такі звичайні на перший погляд справи сприяють підтримці вашого психічного здоров'я. Ігноруючи рутинні завдання, ви ще глибше входить у стан дистресу.
Якщо людина замкнулася у собі. Їй може допомогти тактильний контакт. Почніть із нею тиху розмову. Виявіть співпереживання. Важливо, щоб людина почала з вами говорити, нехай тихо і однозначно, про найпростіші речі. Якщо людина замкнулася до стану ступору і не входить у контакт ні вербально, ні фізично, потрібна допомога медиків. Особливо якщо йдеться про дітей.
Якщо у людини істерика. Якщо вона плаче ридма, кричить, відчуває тремтіння в тілі, яке не може вгамувати, постарайтеся прибрати глядачів. Нехай з нею залишиться сама спокійна і врівноважена людина. Дайте потерпілому виплакатися доти, доки він зможе чути. Далі потрібно дуже тихо, можливо навіть пошепки на вухо постарайтеся переключити його увагу, попросивши зробити якусь елементарну справу, наприклад, подати рушник і пом'яти аркуш паперу.
Якщо людина поводиться агресивно. Не намагайтеся блокувати крик, постарайтеся усунути гострі та інші небезпечні предмети з поля досяжності. Блокувати рухи не потрібно. Але постарайтеся, посівши безпечну позицію, забезпечити тактильний контакт. Це допоможе привести людину до тями. Зберігайте спокій. Тиха спокійна мова сприятиме згасанню спалаху. Якщо ви кричатимете і гостро реагуватимете, це призведе до збільшення агресивних тенденцій.
Їм особливо важко. Обіймайте їх, розмовляйте з ними, залучайте до спільної діяльності, разом дивіться фільми або мультики, постарайтеся вберегти їх від зайвої інформації, що травмує. Це допоможе вберегти дітей від непосильного стресу.
Зверніться за професійною допомогою за телефоном (0800) 501-701.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.