Головна
Наука
Медицина
08:42, 31 Березня
Информатор UA

Интро

МОЗ збільшило кількість ліків на території західних областей. Це стосується пацієнтів із хронічними захворюваннями. Щоб отримати медичну допомогу, переселенець має звернутися до лікарні за місцем проживання. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю РБК-Україна, передає Інформатор. "Ми переглянули розподіл усіх ліків, які закуповуються централізовано та на 25% збільшили кількість препаратів та медвиробів для забезпечення лікарень на території західних областей", - зазначив Ляшко. Хто зможе отримати медичну допомогу. Люди з хронічними захворюваннями, включаючи діабет, можуть отримувати лікування. Плюс пацієнти з онкологією, якщо переїжджають, то препарати для їхнього лікування також туди передаються. Робота сімейних лікарів. Згідно з наказом МОЗ вони зобов'язані в період воєнного стану приймати та надавати медичну допомогу всім, незалежно від того чи підписано у них декларацію. "І плюс, ми прибрали понижувальний коефіцієнт для тих, хто має бажання набрати більше 1,8 тисячі пацієнтів за декларацією. Адже раніше діяв понижувальний коефіцієнт якщо понад 1,8 тисячі, то вже виплачувалося менше коштів від НСЗУ. Зараз цей коефіцієнт прибрали на перших 100 пацієнтів", розповів Ляшко. Проте частина сімейних лікарів також перебралася до безпечніших регіонів. Тому хтось із пацієнтів, які переїхали, залишається зі своїм сімейним лікарем. Команда міністерства провела нараду з усіма міністрами охорони здоров'я країн ЄС, і тепер українці можуть безкоштовно лікуватися за кордоном. Це стосується як жертв війни, так і людей із хронічними хворобами. Нагадаємо, на Луганщині лікарка під час обстрілів закрила собою породіллю, у якої приймала пологи. Крім того, в Україну приїхали лікарі з Ізраїлю. Також Інформатор писав, що російські окупанти обстріляли та зруйнували понад 140 лікарень в Україні. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Як переселенцю отримати медичну допомогу

Читать на русском
Як переселенцю отримати медичну допомогу

Українці можуть безкоштовно лікуватися за кордоном

МОЗ збільшило кількість ліків на території західних областей. Це стосується пацієнтів із хронічними захворюваннями. Щоб отримати медичну допомогу, переселенець має звернутися до лікарні за місцем проживання.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю РБК-Україна, передає Інформатор.

"Ми переглянули розподіл усіх ліків, які закуповуються централізовано та на 25% збільшили кількість препаратів та медвиробів для забезпечення лікарень на території західних областей", - зазначив Ляшко.

Хто зможе отримати медичну допомогу. Люди з хронічними захворюваннями, включаючи діабет, можуть отримувати лікування. Плюс пацієнти з онкологією, якщо переїжджають, то препарати для їхнього лікування також туди передаються.

Робота сімейних лікарів. Згідно з наказом МОЗ вони зобов'язані в період воєнного стану приймати та надавати медичну допомогу всім, незалежно від того чи підписано у них декларацію.

"І плюс, ми прибрали понижувальний коефіцієнт для тих, хто має бажання набрати більше 1,8 тисячі пацієнтів за декларацією. Адже раніше діяв понижувальний коефіцієнт – якщо понад 1,8 тисячі, то вже виплачувалося менше коштів від НСЗУ. Зараз цей коефіцієнт прибрали на перших 100 пацієнтів", – розповів Ляшко.

Проте частина сімейних лікарів також перебралася до безпечніших регіонів. Тому хтось із пацієнтів, які переїхали, залишається зі своїм сімейним лікарем. Команда міністерства провела нараду з усіма міністрами охорони здоров'я країн ЄС, і тепер українці можуть безкоштовно лікуватися за кордоном. Це стосується як жертв війни, так і людей із хронічними хворобами.

Нагадаємо, на Луганщині лікарка під час обстрілів закрила собою породіллю, у якої приймала пологи. Крім того, в Україну приїхали лікарі з Ізраїлю.

Також Інформатор  писав, що російські окупанти обстріляли та зруйнували понад 140 лікарень в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.