Як отримати безкоштовну IT-освіту та гроші на стартап від держави

Як отримати безкоштовну IT-освіту та гроші на стартап від держави

Як отримати безкоштовну IT-освіту та гроші на стартап від держави

Через велику кількість переселенців професії IT знову набувають популярності, адже вони передбачають можливість працювати віддалено. Новачків у цій справі підтримує уряд: держава готова профінансувати навчання українців або допомогти у започаткуванні власної справи. 

Інформатор розповість про нові можливості від уряду.

IT-стартапи

Відповідає за програму Міністерство економіки України. Взяти участь можуть розробники готових технологій або автори ідей проекту. Грошова допомога є безповоротним грантом від Фонду розвитку інновацій. Він складає від 750 тисяч до 3,5 млн грн - і сума, і умови залежить від того, на якому етапі ваш проект. 

Наприклад:

  • на етапі підтвердження концепції можна отримати до 750 тисяч гривень, але з умовою створити як мінімум 3 робочих місця;
  • мінімально життєздатний стартап з можливістю створити 5 робочих місць може отримати до 1,5 млн грн;
  • якщо ваш мінімально життєздатний продукт вже приносить певний дохід, і ви готові працевлаштувати 10 людей - розраховуйте на грант до 3,5 млн грн. Однак маєте додаткову умову: ваш стартап залучив фінансування на ранньому етапі розвитку не менше 750 тисяч грн в обмін на частку у статутному капіталі. 


В будь-якому разі учасник має розробити технологію, яка стане конкурентною перевагою проекту на зовнішньому ринку. Протягом 2 років отримувач гранту має сплатити 50% суми у вигляді податків та зборів. 

Також є можливість отримати конвертовану позику в розмірі від 3,5 до 8 млн грн. Цим можуть скористуватися тільки резиденти Дія.Сіті, які пройшли процедуру “знай свого клієнта”. Вона передбачає перевірку ризиків зв’язків з країною-агресоркою, виведення коштів чи інші зловживання.

Яку саме допомогу отримують заявники - залежить від того, на якому етапі наразі реалізується проект. Кінцеве рішення приймає Наглядова рада з Фонду інновацій в межах конкурсу. Заявку на нього можна подати через цей Фонд до 1 червня 2024 року. Однак прийом ще не розпочався. Слідкувати за стартом можна на офіційному сайті Українського фонду стартапів. Детальніше про правила участі читайте тут

Продукти подвійного призначення

Вони мають відрізнятися від існуючих на ринку новизною або покращеною версією. Гранти надаються на проекти у сферах:

  • оборони
  • кібербезпеки
  • інфраструктурної відбудови
  • охорони здоров’я
  • освіти.


Для участі у проекта має бути приклад практичної реалізації (proof of concept). Власник стартапу може отримати до 35 тисяч доларів, причому 25 тисяч доларів спрямовується на роботу над стартапом, а 10 тисяч доларів на менторську підтримку. Забезпечувати її може акредитований Фондом акселератор, і обрати його слід треба протягом 20 робочих днів. Заявки приймаються на постійній основі, подати її можна після реєстрації на сайті
Українського фонду стартапів.  

Старт в IT

Проект створювали для “світчерів” - так називають людей з досвідом і навичками в одній сфері діяльності, які вирішили змінити її. Враховуючи те, що навчання в IT коштує недешево, багато українців відмовляються від цього. Кабінет міністрів обіцяє надати до 30 тисяч грн стипендії, які можна витратити на курси чи школу, визначені Міністерством цифрової трансформації. Завдяки цьому є можливість вчитись на молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера. 

Разом із заявкою учасник подає пакет документів до центру зайнятості. Тим, хто отримали грант, надають електронний сертифікат, який слід використати протягом 10 робочих днів. На його підставі можна укласти договір з закладом освіти про проходження курсів. Про це писали на сайті в Міністерстві економіки. 

“Держава надасть можливість розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців. Загальний бюджет програми складає 1,8 млрд грн”, - повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

Відзначимо, що після анонсування програми більше новин про цей проект не було. Проте є інша, аналогічна програма від Мінцифри. 

IT-generation

Це пілотний проект - сумісна робота Мінцифри, Львівського IT Кластер, блокчейн-екосистемою Binance. Він передбачає оплату курсів для тих, хто бажає отримати IT-освіту.  Навчання триватиме від 2 до 6 місяців. Брати участь можуть українці від 21 до 60 років, які не мають ні досвіду, ні кваліфікації в IT-сфері. Для кращого розуміння програми потрібне володіння англійською на рівні B1 (середній). Навчання відбуватиметься за напрямками:

  • Blockchain Development
  • FrontEnd
  • QA
  • JavaScript
  • Python
  • Java
  • Project\Product Management
  • UX/UI design
  • Digital Marketing
  • Business Analysis, HR. 


В липні приймалися заявки від шкіл, а в серпні - від студентів. Для того, щоб потрапити на проект, потрібно обрати школу серед партнерів IT-generation і подати заявку. Відбіо організовує школа. Після того, як студент його пройде успішно, він вносить оплату за кошти гранту і починає навчання. Детальніше про програму читайте на офіційному сайті IT-generation. 

Раніше ми публікували рейтинг університетів України 2022 року

Софія Єлагіна

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube