“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Українці мають 3 місяці від дня досягнення пенсійного віку на те, щоб подати заяву на призначення пенсії. Також її можна подати не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
В Україні для призначення пенсії за віком застосовується середня заробітна плата. Її обчислюють за 3 календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
Про це йдеться у роз’ясненнях на сайті «Соціальна інформаційна платформа».
В Україні можна подавати заяву про призначення пенсії дистанційно чи особисто. Проте на розмір пенсії вплинуть строки подання документів.
«Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за призначенням відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого віку. Водночас днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви» - написано у матеріалі.
Заяву можна подати в будь-який час впродовж трьох місяців від настання пенсійного віку або не раніше ніж за місяць до цього.
«Для призначення пенсії за віком застосовується середня заробітна плата в Україні за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Тут важливо звернути увагу на точне формулювання в законі. Йдеться не про рік призначення пенсії, а про рік звернення за її призначенням», - наголошують фахівці.
З кожним роком розмір заробітної плати збільшується. Якщо подати заяву раніше, то система може обрахувати зарплату за роки, коли виплати були меншими. Саме це трапилося з українкою, якій 11 січня 2023 року виповнилося 60 років. Однак заяву на призначення пенсії вона подала заздалегідь у грудні 2022 року, через що втратила частину пенсії.
«Таким чином, для обчислення пенсії врахували середню заробітну плату за 2019–2021 роки, тобто за три роки, що передують року звернення за її призначенням. Якби заява на призначення пенсії була подана у 2023 році, тоді б для її обчислення була врахована вже новіша й вища середня заробітна плата за 2020–2022 роки», - нагадали майбутнім пенсіонерам.
Жінка прагнула все оформити заздалегідь, проте вона не знала про цю особливість. При цьому Пенсійний фонд не порушив порядку призначення пенсії, тому оскаржити це рішення в суді буде складно.
Інформатор писав, які періоди зараховуються до пенсійного стажу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.