Влада рф намагається налагодити контроль над воєнізованими угрупованнями: Буданов розповів деталі

У розвідці розповіли про плани рф взяти під контроль свої парамілітарні формування

Військові
Зараз між формуваннями рф немає єдності

В росії хочуть створити структуру, яка опікуватиметься численними російськими воєнізованими угрупуваннями. Це потрібно для того, аби російський Генштаб нарешті отримав "владу" над так званими ПВК

Про це заявив в інтерв’ю американському PBS очільник ГУР Кирило Буданов.

«Росіяни прагнуть створити певну головну організацію, яка буде керувати і командувати всіма цими парамілітарними формуваннями, тому що, очевидно, зараз серед них немає єдності», – цитує слова Буданова пресслужба ГУР

За словами Буданова, російська влада таким чином, сподівається отримати контроль над ПВК, яких нині в країні налічують близько десятка. Хоча, більшість російських ПВК і до цього, так чи інакше, були пов'язані з міністерством оборони, федеральною службою безпеки або розвідувальним управлінням.

Що цьому передувало?

Днями американський Інститут вивчення війни припустив «зростання конкуренції» між російськими найманцями різних приватних військових компаній у Бахмуті, що може «спричинити значне тертя».

«Конкуренція між російськими приватними військовими компаніями, ймовірно, зростає в Бахмуті», – припускають дослідники.

Таку оцінку ISW зробило після звіту найманці ПВК «Потік», яку пов’язують із російським «Газпромом». Ті заявили, що представники «Газпрому» обіцяли їм контракти з Міністерством оборони, натомість змусили підписати їх із ПВК «Редут». Це ще одна компанія, підпорядкована російському Міноборони. При цьому, як стверджує один із найманців, Міноборони РФ створило ще дві компанії – «Факел» і «Полум’я».

Що відомо про російські ПВК?

У росії існує щонайменше десять приватних військових та охоронних компаній. Про це пише видання «Слово і діло»Найвідоміша з них – ПВК «Вагнер», створена Євгеном Пригожиним. Однак окрім «вагнерівців» воювати в Україну відсилають ПВК «Редут-антитерор», «Патріот», «Є.Н.О.Т», «Російські системи безпеки» та інші. 

Найстарша серед них ПВК «Редут-антитерор». Її створили у 2008 році розвідники та ветерани-десантники. Бойовики цієї ПВК воювали також у Грузії, Сирії, Іраку та Сомалі.

 «Є.Н.О.Т» — громадська організація, яка насправді називається «Єдині народні общинні товариства» зареєстрували у 2016 році. Однак замість того аби "сприяти військово-патріотичному вихованню молоді", члени угрупування "тримали зброю" в Україні, Сирії, Азербайджані.

У 2018 році в росії з'явилася ще одна ПВК, бойовики якої нещодавно були помічені біля Бахмута в Донецькій області – «Патріот». Цю організацію пов'язують із міністром оборони рф Сергієм Шойгу, тож не виключено, що до неї входять представники російського ГУР або ж кадрові військовослужбовці. Крім України, члени цієї групи воювали у Бурунді, ЦАР, Сирії та Ємені.

Всі ці найманці, за різний термін своєї діяльності, сумарно встигли повоювати у 30 країнах світу. 

Зазначимо, в росії на законодавчому рівні заборонено найманство. За це передбачена навіть кримінальна відповідальність. Однак, ні на державному, ні навіть на міжнародному рівні повпливати на діяльність ПВК поки не можуть. 

Нагадаємо, у 2021 році Європейський парламент ухвалив окрему резолюцію щодо порушення прав людини російськими найманцями. Про це повідомлялось на вебсайті Європарламенту. Тоді "вагнерівців" викрили в причетності до війни в Україні, конфліктів у Сирії, Судані, Мозамбіку, Лівії, Центральноафриканській Республіці та Венесуелі. А російську державу назвали відповідальною за фінансування, тренування, організацію та оперативне командування цими групами, та відзначили, що дії "вагнерівців" збігаються зі спробами Росії посилити свій вплив у таких зонах.

Раніше ми писали про те, як бідкається Пригожин, що його "вагнерівцям" не вистачає патронів. Ті, знаходяться на позиціях в Бахмуті і, ймовірно, незабаром змушені будуть залишити місто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube